Kolejne dwa lata Mateusza Malinowskiego w Zawierciu

Włodarze Aluron Virtu CMC Zawiercie rozpoczęli prezentację zawodników, którzy w przyszłym sezonie będą występować w żółto-zielonych barwach. Pierwszym zawodnikiem, który przedłużył kontrakt jest Mateusz Malinowski, który w Aluron Virtu CMC występuje od 2018 roku. Nowa umowa atakującego będzie obowiązywała przez dwa lata.

 

Mateusz Malinowski przygodę na ligowych parkietach rozpoczął w Jastrzębskim Węglu, z którym wywalczył dwa brązowe medale mistrzostw Polski (2013, 2014) oraz brązowy medal Ligi Mistrzów (2014). W kolejnych latach atakujący reprezentował Cuprum Lubin oraz klub ze Szczecina. Po zakończeniu sezonu 2017/2018 Mateusz Malinowski zdecydował się na zmianę otoczenia i opuszczenie ówczesnej Stoczni Szczecin. Ostatecznie siatkarz wzmocnił szeregi zawierciańskiego zespołu. Od pierwszych spotkań w żółto-zielonych barwach Mateusz Malinowski o miejsce w wyjściowym składzie rywalizował z Grzegorzem Boćkiem. W sezonie 2019/2020  Malinowski rozegrał dwadzieścia cztery mecze i dla swojego zespołu zdobył dwieście siedemdziesiąt dwa punkty, z czego aż trzydzieści sześć „oczek” bezpośrednio z pola serwisowego, co uplasowało atakującego Aluron Virtu CMC na czwartym miejscu wśród najlepiej zagrywających zawodników PlusLigi. Pomimo, że ostatni sezon nie był zbyt udany dla zawierciańskiej drużyny Mateusz Malinowski zdecydował się na przedłużenie kontraktu z klubem i walkę o najwyższe cele. „Od dwóch lat w pełni się tutaj realizuję i dużo czasu spędzam na boisku. Również wizja zespołu, który tu powstanie, dużej stabilności i przemyślanych decyzji. Na pewno też kibice i otoczenie klubu, które jest w Zawierciu, a w pewnym względzie też sprawy osobiste, gdzie nie potrzebuję zmian. Moja narzeczona ma tutaj dobrą pracę, oboje się tu realizujemy, dlatego warto było zostać” – mówi Mateusz Malinowski.

 

Zakończony sezon Aluron Virtu CMC Zawiercie nie może zaliczyć do udanych, drużyna została bowiem sklasyfikowana na dziesiątym miejscu. W zespole dojdzie do wielu zmian kadrowych, jak do tej pory włodarze klubu poinformowali, że kontrakty podpisali środkowy reprezentacji Brazylii Flávio Gualberto, o czym pisaliśmy TUTAJ oraz rozgrywający z Macedonii Północnej Ǵorǵi Ǵorǵiew. Warto również zauważyć, że w budżecie klubu na kolejny sezon zabraknie środków od firmy Virtu, która zdecydowała się na rezygnację ze wsparcia siatkówki, o czym więcej przeczytacie TUTAJ.

 

 

 

Źródło: aluronvirtucmc.pl/opracowanie własne