Były rozgrywający radomian zagra w niemieckim VfB Friedrichshafen

Dejan Vinčić po zakończeniu sezonu 2019/2020 zdecydował się na zmianę klubu i opuszczenie Polski. W kolejnych rozgrywkach ligowych wielokrotny reprezentant Słowenii będzie bronił barw niemieckiego zespołu VfB Friedrichshafen. Z nowym klubem słoweński rozgrywający związał się rocznym kontraktem.

 

Przygodę z siatkówką Dejan Vinčić rozpoczynał w OK Šoštanj Topolšica, skąd w 2006 roku przeniósł się do OK Salonit Anhovo Kanal. W kolejnych latach reprezentował jeszcze ACH Volley Bled/Lublana, a w 2012 roku zdecydował się na opuszczenie rodzimej ligi. W trakcie gry w słoweńskich klubach Dejan Vinčić czterokrotnie sięgał po mistrzostwo kraju, a w swoim dorobku ma również cztery srebrne i brązowy medal rozgrywek, a także cztery Puchary Słowenii. Od 2012 roku rozgrywający doświadczenie zbierał grając na francuskich, tureckich, rosyjskich, a także polskich parkietach, dokładając przy tym kolejne trofea. Dejan Vinčić w 2012 roku wraz z PGE Skrą Bełchatów sięgnął po Superpuchar, a w 2017 roku z Halkbankiem Ankara wywalczył mistrzostwo Turcji. Od 2017 roku Słoweniec związany był z plusligowym zespołem Cerradu Enea Czarnych Radom, gdzie był jednym z filarów zespołu. Po zakończeniu sezonu rozgrywający zdecydował się jednak na opuszczenie PlusLigi i związał się kontraktem z VfB Friedrichshafen. „Jestem bardzo dumny i cieszę się, że podpisałem kontrakt. VfB to klub, na który zawsze patrzyłem. Każdy, kto jest związany z siatkówką w jakiejkolwiek formie, zna ten klub, który ma wspaniałą historię i jest wielką marką” -mówi Dejan Vinčić.

 

Dejan Vinčić to niezwykle doświadczony siatkarz, a włodarze VfB Friedrichshafen liczą, że jego międzynarodowe doświadczenie zaprocentuje w zespole i ponownie będzie on wywalczy o mistrzostwo Niemiec, ponieważ w przerwanym sezonie drużyna została sklasyfikowana na trzecim miejscu. Przypomnijmy, że Dejan Vinčić to aktualny wicemistrz Europy, a w swoim dorobku ma jeszcze medale Ligi Europejskiej. „Mam nadzieję, że dzięki mojemu międzynarodowemu doświadczeniu będę mógł pomóc zespołowi, a przede wszystkim młodszym zawodnikom” – dodaje rozgrywający.

 

 

Źródło: vfb-volleyball.de/opracowanie własne