Kolejny zawodnik zostaje w Kędzierzynie-Koźlu!

Po zawieszeniem działań transferowych, które spowodowane było pandemią koronawirusa kolejne kluby stopniowo rozpoczynają budowę składu na sezon 2020/2021. Dziś włodarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle poinformowali o przedłużeniu kontraktu z Davidem Smithem. Natomiast wcześniej na taki krok zdecydowali się również między innymi Kamil Semeniuk oraz Piotr Łukasik.

 

 

David Smith nieprzerwanie od 2016 roku związany jest z Plusligą, bowiem Amerykanin reprezentował kolejno barwy zespołów z Radomia, Zawiercia, Rzeszowa, a przed rozpoczęciem minionego sezonu przeniósł się do Kędzierzyna-Koźla. Wcześniej środkowy zbierał doświadczenie w lidze amerykańskiej, w Portoryko, Hiszpanii czy we Francji. To właśnie z francuskim Tours VB David Smith odnosił największe sukcesy w siatkówce klubowej, bowiem czterokrotnie wywalczył mistrzostwo Francji. Środkowy we wszystkich zespołach był jedną z bardziej znaczących postaci, nie inaczej jest w reprezentacji Stanów Zjednoczonych, z którą w 2016 roku wywalczył brązowy medal Igrzysk Olimpijskich. W Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle David Smith szybko stał się jedną z pierwszoplanowych postaci, a w samej PlusLidze siatkarz zapisał na konto swojej drużyny sto pięćdziesiąt punktów. Sezon 2020/2021, gdzie kędzierzynianie będą chcieli sięgnąć po najwyższe trofea,  Amerykanin również spędzi w zespole z Opolszczyzny. „Nie mogę się doczekać powrotu do Polski i kolejnych szans na rywalizację o Puchar Polski czy mistrzostwo kraju. Ostatni sezon był dla mnie świetną zabawą i byłem rozczarowany, że musieliśmy go skrócić. Jednak patrząc na bezpieczeństwo wszystkich to była dobra decyzja, nawet jeśli uniemożliwiła nam rywalizację o kolejne trofea”- mówi David Smith.

 

 

W ostatnim czasie na pozostanie w zespole zdecydowała się również para przyjmujących, Kamil Semeniuk oraz Piotr Łukasik. Pierwszy z nich wrócił do Kędzierzyna-Koźla z rocznego wypożyczenia do Zawiercia, gdzie miał okazję rozwinąć swoje umiejętności. Choć na początku sezonu często spotkania rozpoczynał w kwadracie dla rezerwowych to z czasem stał się jedną z pierwszoplanowych postaci drużyny. „Miałem kilka innych ofert, ale to właśnie ZAKSA daje mi największe możliwości, dodatkowo przed nami gra na arenie międzynarodowej, pozwalająca na zdobycie cennego doświadczenia – dlatego postanowiłem zostać w Kędzierzynie” – mówił Semeniuk. Z kolei Piotr Łukasik do Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle przeniósł się z Warszawy. Choć nie miał zbyt wiele szans na grę, a na boisku pojawiał się głównie zadaniowo to przyjmujący jest zadowolony z przedłużenia kontraktu z klubem, który aspiruje do walki o najwyższe trofea w Polsce i w Europie.

 

 

Włodarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle od kilku lat kierują się zasadą stabilnego składu. Rok rocznie w klubie pozostaje większość zawodników, którzy wzmacniani są nowymi siatkarzami. Nie inaczej jest w tym roku, bowiem swoje kontrakty przedłużyli również Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek, Krzysztof Rejno oraz Paweł Zatorski.

 

 

 

Źródło: zaksa.pl/opracowanie własne