Grozer zagra we włoskiej Serie A

Doświadczony niemiecki atakujący, Georg Grozer zdecydował się na kontynuowanie swojej kariery we włoskiej Serie A. Reprezentant Niemiec nadchodzący sezon spędzi w zespole Gas Sales Piacenza, który minionych rozgrywek nie może zaliczyć do udanych. Drużyna bowiem w momencie zakończenia sezonu zajmowała dziesiątą lokatę.

 

Georg Grozer to niezwykle utytułowany siatkarz, który do tej pory grał w najlepszych ligach na świecie. Atakujący ma za sobą występy między innymi na Węgrzech, w Niemczech, Polsce, Katarze, Korei Południowej, Chinach i Rosji. W latach 2010-2012 Niemiec bronił barw Asseco Resovii Rzeszów, z którą zdobył mistrzostwo Polski i brązowy medal PlusLigi. W sezonie 2011/2012 został on wybrany MVP polskiej ligi. Po przygodzie z polską ligą Grozer przez trzy sezony grał w rosyjskim zespole Belogorie Belgorod, z którym sięgnął po dwa Puchary Rosji, dwa Superpuchary, mistrzostwo, wicemistrzostwo i srebrny medal mistrzostw kraju. Zdobył on także złoto Ligi Mistrzów oraz Klubowe Mistrzostwo Świata. Potem atakujący występował w lidze koreańskiej, katarskiej, chińskiej, by w 2018 roku wrócić do Rosji. Sezon 2017/2018 atakujący rozpoczął w Lokomotivie Novosybirsk, a zakończył w Belogorie Belgorod. Lata 2018-2020 Grozer spędził w Zenicie Sankt Petersburg. W nadchodzących rozgrywkach reprezentant Niemiec grał będzie we Włoszech, broniąc barw Gas Sales Piacenza. „Georg Grozer z pewnością nie wymaga przedstawienia. Wszyscy profesjonaliści i fani siatkówki znają jego wartość i rodzaj reprezentowanego przez niego zawodnika. Jest mistrzem i cieszymy się, że będzie częścią naszego zespołu w następnym sezonie” – powiedział prezes zespołu z Piacenzy, Elisabetta Curti. Grozer z całą pewnością będzie wartością dodaną w drużynie, którą również w nadchodzącym sezonie poprowadzić ma Andrea Gardini.

 

Grozer to także wieloletni reprezentant Niemiec, który wraz ze swoją drużyną narodową wywalczył złoto Ligi Europejskiej (2009), brązowy medal mistrzostw świata, które w 2014 roku odbywał się w Polsce, a także srebrny medal mistrzostw Starego Kontynentu, które zdobył w 2017 roku w krakowskiej Tauron Arenie. Podczas mistrzostw Europy został on także wybrany najlepszym atakującym całego turnieju.

 

 

 

Źródło: www.gassalespiacenza.it/informacja własna