Dražen Luburić zagra w zespole mistrza Rosji

Reprezentant Serbii, Dražen Luburić, nadchodzący sezon spędzi w Lokomotivie Novosybirsk, którego barwy przez ostatnie dwa lata bronił polski rozgrywający Fabian Drzyzga. Kontrakt serbskiego atakującego z aktualnym mistrzem Rosji został podpisany na rok i będzie to trzeci zespół Superligi, w którym będzie grał.

 

Dražen Luburić profesjonalną karierę rozpoczął w zespole OK Vojvodina Nowy Sad, gdzie spędził cztery sezony, zdobywając dwa Puchary Serbii, dwa srebrne i jeden brązowy medal mistrzostw kraju. Z ligi serbskiej przeniósł się do włoskiej Serie A, gdzie przez jedne rozgrywki bronił barw drużyny z Piacenzy, z którą zdobył Puchar Challenge. W 2016 roku atakujący podpisał kontrakt z PGE Skrą Bełchatów, w której ostatecznie nie zagrał i sezon 2016/2017 spędził w Japonii, grając w JT Thunders. Z drużyną tą wywalczył Puchar Kurowashiki. Po azjatyckiej przygodzie Luburić związał się umową z Zenitem Sankt Petersburg, z którym wywalczył wicemistrzostwo Rosji. Później przez jeden sezon bronił barw Halkbanku Ankara, zdobywając z nim Superpuchar Turcji. Po rocznej przerwie reprezentant Serbii wrócił do Rosji i w minionych rozgrywkach grał w Belogorie Belgorod. W sezonie 2020/2021 Dražen Luburić będzie bronił barw Lokomotivu Novosybirsk, który minione rozgrywki zakończył jako mistrz kraju. Serb z nowym klubem związał się rocznym kontraktem i będzie w nim występował razem z Marko Ivoviciem.

 

Warto zaznaczyć, że Dražen Luburić to także wielokrotny reprezentant Serbii. Wraz z drużyną narodową atakujący zdobył złoty medal Ligi Światowej w 2016 roku. Wówczas Final Six rozgrywane było w krakowskiej Tauron Arenie. Ponadto Luburić ma na swoim koncie dwa medale mistrzostw Europy. W 2017 roku podczas turnieju, który odbywał się w Polsce wraz ze swoimi kolegami z drużyny wywalczył brązowy medal, a dwa lata później, w 2019 roku, sięgnął po złoto mistrzostw Starego Kontynentu. W 2017 roku Luburić został wybrany najlepszym siatkarzem w Serbii.

 

 

 

Źródło: Informacja własna