Butryn nowym atakującym Asseco Resovii

Karol Butryn w nowym sezonie będzie bronił barw Asseco Resovii Rzeszów. Atakujący do klubu z Podkarpacia przenosi się po roku spędzonym w drużynie Carradu Czarnych Radom, gdzie pełnił funkcję podstawowego gracza i był filarem ekipy z Mazowsza. Kontrakt Butryna z Asseco Resovią Rzeszów będzie obowiązywał przez jeden sezon.

 

Przez Śląsk i Mazowsze

 

Karol Butryn swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w Avii Świdnik, z której za czasów juniorskich przeniósł się do występującej w rozgrywkach Młodej Ligi ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, a z nią wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski w 2013 roku. Jego pierwszym zespołem w karierze seniorskiej był pierwszoligowy KPS Siedlce (2014-2015), skąd przeniósł się do GKS-u Katowice. Już w pierwszym sezonie gry w Katowicach (2015-2016) wywalczył z drużyną mistrzostwo I Ligi i awans do najwyższej klasy rozgrywek. Przez kolejne trzy sezony był natomiast ważną postacią dla swojego zespołu, a po rozgrywkach 2018/2019 postanowił zmienić barwy klubowe. Dołączył do ekipy Cerradu Czarych Radom, gdzie na pozycji atakującego tworzył duet najpierw z Michałem Filipem, a następnie z Łukaszem Zugajem. W Radomiu Karol Butryn wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie i wyrósł na lidera swojej drużyny, notując także wysokie miejsca w rankingach indywidualnych. Zajął on drugie miejsce w rankingu najlepiej punktujących, zdobywając dla swojej ekipy czterysta trzydzieści „oczek”. Był on także drugi wśród najlepiej zagrywających i atakujących.

 

 

Nowe wyzwania na Podkarpaciu

 

Po roku spędzonym w Radomiu na młodego atakującego czekają kolejne wyzwania. Od sezonu 2020/2021 będzie reprezentował barwy Asseco Resovii Rzeszów, w której ponownie zachodzą spore zmiany. Głównym celem rzeszowian na najbliższe rozgrywki jest powrót do dawnych czasów swojej świetności i zmazanie złych wspomnień z ostatnich dwóch nieudanych edycji rozgrywek. Karol Butryn, który w ostatnich miesiącach, ale też już podczas swoich występów w GKS-ie Katowice, imponował swoją postawą na boisku ma za zadanie pomóc utytułowanemu klubowi z wieloma tradycjami w realizacji swoich założeń.

 

Pomóc w powrocie na szczyt ma także zakontraktowanie nowego, doświadczonego trenera, jakim niewątpliwie jest Alberto Giulliani, a także powrót do Rzeszowa Nicolasa Szerszenia oraz podpisanie umowy z Klemenem Čebuljem, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

 

Źródło: Informacja własna/assecoresovia.pl