Sir Safety Perugia kompletuje skład na kolejny sezon

Sharone Vernon-Evans to kolejny zawodnik, który w rozgrywkach 2020/2021 będzie stanowił o sile włoskiej drużyny prowadzonej przez Vitala Heynena. Do Perugii Kanadyjczyk przenosi się z Roubr Rawenna. Wcześniej do zespołu dołączyli Sebasian Sole oraz Dragan Travica. Natomiast na pozostanie w zespole zdecydowali się Wilfredo Leon, Aleksandar Atanasijević oraz Massimo Colaci.

 

Sharone Vernon-Evans polskim kibicom znany jest głównie z występów w ówczesnym zespole ONICO Warszawa, z którym na zakończenie sezonu 2018/2019 wywalczył wicemistrzostwo Polski. Po zakończeniu przygody w PlusLidze Kanadyjczyk zasilił szeregi włoskiego zespołu Rawenny. Natomiast wcześniej doświadczenie zbierał również na parkietach w Kanadzie, gdzie reprezentował barwy Pakmen VBC oraz FTC Team Canada. Siatkarz występuje również w reprezentacji narodowej Kanady, z którą wywalczył brązowy medal Ligi Światowej (2017) oraz dwa brązowe medale Mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów (2017, 2019). W ciągu ostatnich lat Sharone Vernon-Evans rozwinął swoje umiejętności, co nie umknęło włodarzą jednego z najlepszych włoskich klubów, Sir Safety Conad Perugii, gdzie atakujący zagra w kolejnym sezonie. „Nie mogę doczekać się rozpoczęcia nowej przygody, współpracy z takim trenerem jak Heynen i pracy w klubie pełnym bardzo mocnych zawodników” – mówi Sharone Vernon-Evans. O miejsce w wyjściowym składzie młody Kanadyjczyk rywalizować będzie z Aleksandarem Atanasijeviciem.

 

 

Sharone Vernon-Evans to kolejny zawodnik, który zdecydował się dołączyć do drużyny prowadzonej przez Vitala Heynena. Wcześniej na taki krok zdecydował się Sebastian Sole, który jest jednym z najbardziej doświadczonych środkowych w reprezentacji Argentyny. W minionych latach Sole występował w Trentino, brazylijskim Vôlei Taubaté, a ostatni sezon spędził w Calzedonii Verona. Środkowy w swoim dorobku medalowym ma już jedno mistrzostwo Włoch, wywalczone w 2015 roku, a w kolejnym sezonie Argentyńczyk będzie chciał być mocnym punktem drużyny z Perugii i pomóc w osiągnięciu najwyższych celów zarówno w Serie A, jak i w europejskich rozgrywkach. Do Sir Safety Conad Perugii dołączył również Dragan Travica, który w swojej karierze związany jest głównie z włoskimi klubami. Rozgrywający doświadczenie zbierał reprezentując barwy klubów między innymi z Modeny, Mediolanu, Maceraty, a w ostatnim sezonie grał w szeregach Kioene Padova. Dragan Travica miał również okazję grać poza krajem, najpierw w latach 2013-2015 bronił barw rosyjskiego Belogorie Belgorod, z którym wywalczył złoty medal Ligi Mistrzów, a sezon 2015/2016 spędził w Halkbanku Ankara.

 

Z powodu pandemii koronawirusa również we Włoszech zakończone zostały rozgrywki sportowe, podobnie jak w Polsce, medale nie zostały przyznane. W chwili zakończenia sezonu Sir Safety Perugia zajmowała trzecie miejsce, a końcowa klasyfikacja pozostawiła w drużynie niedosyt. W sezonie 2020/2021 celem zespołu ma być walka o najwyższe trofea, a pomóc w tym ma odpowiednio zbudowany skład.

 

 

 

Źródło: sirsafetyperugia.it/opracowanie własne