Igor Kolaković trenerem zawiercian

Aluron Virtu CMC Zawiercie odkrywa kolejne kart przed rozpoczęciem rozgrywek 2020/2021. Nowym szkoleniowcem zespołu został Igor Kolaković, były selekcjoner reprezentacji Iranu oraz Serbii. Kontrakt Czarnogórca został podpisany na dwa sezony, a jego asystentem będzie Dominik Kwapisiewicz, który od wielu lat związany jest z klubem.

 

Igor Kolaković to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w historii czarnogórskiej siatkówki, przez lata kariery zawodniczej związany był z dwoma klubami czarnogórskim oraz serbskim Partizan Belgrad. Gdy w 1997 roku zakończył karierę siatkarską rozpoczął pracę jako szkoleniowiec. Od sezonu 2000/2001 samodzielnie prowadził zespół z Podgoricy, z którym sięgał po liczne trofea, między innymi mistrzostwo Czarnogóry czy puchar kraju. Igor Kolaković prowadził również słoweński klub ACH Volley Ljubljana. Przez pewien czas Kolaković łączył pracę trenera klubowego z pracą w reprezentacji Serbii (2006-2014). Z serbską drużyną narodową szkoleniowiec wywalczył brązowy medal Mistrzostw Świata w 2010 roku, mistrzostwo Europy oraz dwa brązowe medale turnieju, a także medale Ligi Światowej. Doświadczenie trenerskie Igor Kolaković zdobywał również we francuskiej Ligue A, gdzie prowadził AS Cannes VB. Od 2017 roku Czarnogórzec prowadził reprezentację Iranu, ale kilka tygodni temu jego umowa została rozwiązana. Szkoleniowiec nie pozostał jednak bezrobotny, szybko bowiem rozpoczął rozmowy z plusligowym zespołem Aluron Virtu CMC Zawiercie. Dziś wiadomo już, że Igor Kolaković poprowadzi zawiercian w kolejnym sezonie, gdzie celem drużyny będzie włączenie się do walki o najwyższe ligowe cele. „Aluron Virtu CMC Zawiercie to stosunkowo młody klub, który od niedawna gra w PlusLidze, więc początkowo nie miałem o nim dużej wiedzy. Jednak szybko rozpuściłem wici i dowiedziałem się, że to świetnie zorganizowany klub z ambitnym prezesem i najlepszymi kibicami w Polsce. To wszystko od razu ukierunkowało mnie na decyzję, tak jak i rozmowy z panem Kryspinem Baranem, który przedstawił wizję rozwoju małymi krokami, a nie na pstryknięcie palcami. To sprawiło, że podjąłem wyzwanie pracy w PlusLidze” – powiedział Igor Kolaković. Asystentami szkoleniowca będzie Dominik Kwapisiewicz, za przygotowanie fizyczne odpowiedzialny będzie Jakub Gniado, natomiast za statystki w zespole w dalszym ciągu odpowiadać będzie Krzysztof Makaryk.

 

O sztabie szkoleniowym zespołu z Zawiercia więcej przeczytacie TUTAJ.

 

Miniony sezon pozostawił w zawierciańskim zespole spory niedosyt. Jeszcze w trakcie sezonu doszło do zmiany trenera, a Marka Lebedewa zastąpił Dominik Kwapisiewicz. Zmiana spowodowana była złą postawą Jurajskich Rycerzy w PlusLidze oraz odpadnięciem z Pucharu Challenge. Zmiana przyniosła oczekiwany rezultat, a na dwie kolejki przed końcem fazy zasadniczej Aluron Virtu CMC miał szanse na awans do play-off. Sezon został jednak przerwany, a dziesiąte miejsce nie zadowoliło zespołu. W rozgrywkach 2020/2021 Jurajscy Rycerze będą chcieli poprawić ostatni rezultat.

 

 

 

Źródło: aluronvirtucmc.pl/opracowanie własne