Były przyjmujący Asseco Resovii zagra w Serie A

Thibault Rossard, który miniony sezon spędził w lidze tureckiej, broniąc barw Fenerbahçe SK w kolejnych rozgrywkach zagra we włoskiej Serie A. Jak podaje L’Equipe Francuz związał się kontraktem z zespołem Tonno Callipo Vibo Valentia, który sezonu 2019/2020 nie może zaliczyć do udanych, ponieważ został on sklasyfikowany na dwunastym miejscu.

 

Thibault Rossard profesjonalną karierę rozpoczął w lidze francuskiej, gdzie najpierw przez cztery lata reprezentował barwy Spacer’s de Toulouse, a później przez sezon bronił barw Arago de Sète. W swoim dorobku Rossard ma srebrny medal ligi francuskiej. Z Ligue A przyjmujący trafił do Asseco Resovii Rzeszów, gdzie spędził lata 2016-2019. Ze stolicy Podkarpacia Rossard trafił do Turcji i związał się umową z Fenerbahçe SK. Ze względu na pandemię koronawirusa również sezon w tamtejszej lidze został nie dokończony, a Francuz postanowił zmienić barwy i wszystko wskazuje na to, że w nadchodzących rozgrywkach będzie on reprezentował włoski zespół Tonno Callipo Vibo Valentia. „Granie we Włoszech było moim celem. Jest to dobry projekt z naprawdę fajnym zespołem. Będziemy walczyć o prawo gry w play-offach, nie będzie to jednak łatwe, ponieważ liga jest wyrównana, ale nie mogę się doczekać” – powiedział Thibault Rossard.

 

Rossard to doświadczony zawodnik, który ma za sobą występy w reprezentacji Francji, z którą osiągał bardzo dobre wyniki. Ma on na swoim koncie złoty i brązowy medal Ligi Światowej oraz srebro Ligi Narodów. Ponadto w 2011 roku wraz z drużyną narodową wywalczył on wicemistrzostwo Europy kadetów. Wówczas został on wybrany najlepszym przyjmującym turnieju i trafił do drużyny marzeń.

 

 

Źródło: www.lequipe.fr/opracowanie własne