Z Włoch do Rzeszowa. Čebulj zagra w Asseco Resovii

Słoweński przyjmujący Klemen Čebulj będzie nowym graczem Asseco Resovii Rzeszów. Siatkarz podpisał z rzeszowskim klubem roczny kontrakt i będzie to dla niego pierwsza okazja do zaprezentowania się w barwach polskiego zespołu. Wcześniej przyjmujący występował na słoweńskich, włoskich i chińskich parkietach.

 

Klemen Čebulj pierwsze kroki w profesjonalnej siatkówce stawiał w słoweńskim klubie ACH Volley Lublana, który regularnie możemy oglądać na europejskich parkietach podczas Ligi Mistrzów. Od tego czasu przeszedł długą drogę i, na pewno, stał się jeszcze lepszym zawodnikiem. Wystarczy spojrzeć na jego występy w najlepszych i najsilniejszych włoskich klubach – Cucine Lube Banca Macerata (w latach 2015-2017) oraz Itas Trentino, gdzie rozegrał zeszły sezon.

 

Z reprezentacją Słowenii także stają się coraz silniejszą drużyną, której absolutnie nie można lekceważyć. Biało-czerwoni mogli przekonać się o tym chociażby podczas zeszłorocznych Mistrzostw Europy, kiedy przegrali ze Słoweńcami walkę o finał 1:3. Drużynie Čebulja nie udało się pokonać Serbii w drodze po złoto, ale turniej zakończyli ze srebrnymi krążkami na szyjach. Przyjmujący był wtedy jedną z kluczowych postaci, dzięki której udało się wywalczyć tak wysokie miejsce, zapisując się na stałe w historii słoweńskiej, jak i światowej, siatkówki.

 

 

Odzyskać dawną pozycję

 

Sezon 2019/2020 w wykonaniu Asseco Resovii Rzeszów nie wyglądał najlepiej, a wręcz wyglądał bardzo źle. Drużyna zajęła 13. miejsce w tabeli i mimo, że sezon zakończył się przedwcześnie, nie miała już szans na awans do fazy play-off. Sukcesem było natomiast to, że rzeszowianie utrzymali się w PlusLidze, bo jedyną drużyną, która radziła sobie gorzej był BKS Visła Bydgoszcz, który kolejne mecze będzie rozgrywała już w niższej lidze.

 

Aktualnie Asseco Resovia jest w trakcie kompletowania składu. Udało im się już pozyskać trenera, Alberto Giulianiego, który wyrobił sobie markę szczególnie dzięki prowadzeniu zespołów Serie A. Na swoim koncie ma m.in. trzy mistrzostwa Włoch. W podkarpackim klubie zagra również Nicolas Szerszeń, który ostatni sezon rozegrał w Ślepsku Malow Suwałki i może zaliczyć go do jednego z najlepszych w swojej dotychczasowej karierze. Do Asseco Resovii wraca również mistrz świata Fabian Drzyzga, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

 

Źródło: assecoresovia.pl/opracowanie własne