Jan Hadrava zasila szeregi włoskiego zespołu

Po czterech latach spędzonych w Polsce czeski atakujący, Jan Hadrava, zdecydował się na zmianę klubu. W sezonie 2020/2021 siatkarz będzie reprezentował barwy jednej z włoskich drużyn, Cucine Lube Civitanovy. Z zespołem prowadzonym przez Ferdinando de Giorgiego Czech związał się rocznym kontraktem.

 

Jan Hadrava przygodę z siatkówką rozpoczynał w 2011 roku, kiedy to zasilił szeregi rodzimej VK Dukla Liberec. Z czeskim zespołem atakujący dwukrotnie wywalczył wicemistrzostwo kraju oraz brązowy medal rozgrywek. W swoim dorobku Jan Hadrava ma również Puchar Czech, który zespół z Liberca wywalczył w 2013 oraz 2014 roku. W latach 2014-2016 siatkarz występował we francuskiej Ligue A, gdzie grał w UGS Nantes-Rezé. To właśnie we Francji Jan Hadrava rozwinął skrzydła i pokazał się z dobrej strony, co dostrzegli włodarze plusligowego klubu z Olsztyna. W Indykpolu AZS-ie atakujący szybko stał się pierwszoplanową postacią, która w decydujących momentach brała ciężar gry na swoje barki. W ostatnim sezonie Jan Hadrava, z powodu kontuzji, wystąpił tylko w siedemnastu spotkaniach i zdobył przy tym trzysta siedem „oczek”. Ostatecznie olsztynianie zajęli ósme miejsce, a Jan Hadrava podjął decyzję o zmianie klubu. Po wielu spekulacjach, gdzie w kolejnych rozgrywkach zagra Czech, oficjalną informację o podpisaniu kontraktu przekazali włodarze włoskiego klubu, Cucine Lube Civitanovy. „Dla mnie to wielka przyjemność, a przede wszystkim świetna okazja do zmierzenia się w mistrzostwach Włoch. Zwłaszcza jeśli mogę grać w jednym z najlepszych klubów na świecie, jeśli obecnie nie jest to najlepszy klub. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia tego wyzwania i tego doświadczenia. Oczywiście postaram się dać z siebie wszystko” -mówił Jan Hadrava.

 

Również we Włoszech pandemia koronawirusa spowodowała, że sezon został przerwany, a medale nie zostały przyznane. W zespołach pozostał niedosyt, a po uregulowaniu sytuacji finansowych klubów włodarze powoli rozpoczynają kompletowanie składów na sezon 2020/2021. Również Cucine Lube Civitanova buduje skład, który w kolejnych rozgrywkach pozwoli na walkę o najwyższe cele.

 

 

 

Źródło: lubevolley.it/opracowanie własne