Czas pożegnań w Rzeszowie

Asseco Resovia Rzeszów oficjalnie poinformowała dzisiaj o rozstaniu z siedmioma zawodnikami, którzy w minionym sezonie reprezentowali jej barwy. W nadchodzących rozgrywkach w zespole z Podkarpacia nie będą występować: Luke Perry, Damian Schulz, Kawika Shoji, Zbigniew Bartman, Nicholas Hoag, Nicolas Marechal i Bartłomiej Lemański. 

 

Czas rozstania 

 

Asseco Resovia Rzeszów, podobnie jak w poprzednich latach, zdecydowała się na zdecydowane roszady w składzie. Z klubem po czterech latach żegna się środkowy Bartłomiej Lemański, który w czasie gry w Rzeszowie zanotował zarówno wysoką formę skutkującą powołaniem do reprezentacji Polski, jak i poważne problemy zdrowotne, uniemożliwiające mu grę. Po dwóch latach na zmianę barw klubowych zdecydował się także Damian Schulz, który do rzeszowian dołączył po czterech sezonach gry w Gdańsku. W Asseco Resovii w nadchodzących rozgrywkach nie zobaczymy również Zbigniewa Bartmana, dla którego był to powrót do klubu, w którym wcześniej występował w sezonie 2012/2013.

 

Z zespołu odchodzi również australijski libero Luke Perry, który spędził w Rzeszowie dwa lata, podobnie jak amerykański rozgrywający Kawika Shoji. Na zmianę klubu zdecydowali się także Kanadyjczyk Nicholas Hoag i Francuz Nicolas Marechal, którzy spędzili w Asseco Resovii ostatni rok.

 

 

Idzie nowa jakość?

 

Asseco Resovia Rzeszów w nadchodzących rozgrywkach będzie walczyć o powrót do ligowej czołówki, o czym świadczą jej ruchy transferowe. Włodarze klubu zdecydowali się na zakontraktowanie nowego trenera, Alberto Giulianiego, a do sztabu szkoleniowego dołączyli jego wieloletni współpracownik Alfredo Martilotti oraz legenda rzeszowskiego klubu, Alek Achrem. Na powrót do Rzeszowa zdecydował się również rozgrywający reprezentacji Polski, Fabian Drzyzga, który ostatnio występował w rosyjskiej Superlidze. Wcześniej włodarze Ślepska Malow Suwałki poinformowali, że na Podkarpacie wraca Nicolas Szerszeń, o czym przeczytacie TUTAJ. W kontekście rzeszowskiego zespołu, na razie nieoficjalnie pojawiają się również kolejne duże nazwiska światowej siatkówki.

 

 

Więcej informacji transferowych

 

 

 

Źródło: assecoresovia.pl/opracowanie własne