Mateusz Bieniek pierwszym wzmocnieniem PGE Skry

Pierwszym wzmocnieniem PGE Skry Bełchatów został Mateusz Bieniek, który po roku gry we włoskiej Serie A zdecydował się na powrót do PlusLigi. Polski środkowy w Bełchatowie występował będzie na zasadzie wypożyczenia z Cucine Lube Civitanovy, w której występował w ostatnim, przedwcześnie zakończonym sezonie.

 

Mateusz Bieniek jest wychowankiem Norwidu Częstochowa, z którym zdobył juniorskie mistrzostwo Polski w 2013 roku. Wtedy też rozpoczęła się jego seniorska kariera w PlusLidze, ponieważ trafił do ówczesnego Effectora Kielce, gdzie przez trzy lata kształtował swój siatkarski kunszt. Wysiłek został doceniony, gdyż w 2016 roku po młodego środkowego zgłosił się sam mistrz Polski sezonu 2015/2016, ZAKSA Kędzierzyn Koźle. W zespole z województwa opolskiego Bieniek zdobył dwa Puchary Polski oraz dwa złote medale mistrzostw kraju. Po zakończeniu rozgrywek 2018/2019 środkowy zdecydował się na podpisanie trzyletniego kontraktu z Cucine Lube Civitanova. W sezonie 2019/2020, który został przedwcześnie zakończony z powodu pandemii koronawirusa, Bieniek nie pojawił się na parkiecie zbyt dużo razy. Było to w dużej mierze spowodowane limitem obcokrajowców oraz faktem, że na swojej pozycji rywalizował on między innymi z Simonem.

 

Po zakończeniu sezonu Mateusz Bieniek postanowił poszukać klubu, w którym będzie miał więcej okazji do gry. Cucine Lube Civitanova zgodziła się na wypożyczenie swojego zawodnika do innego zespołu. Wiadomo już, że w sezonie 2020/2021 środkowy będzie bronił barw PGE Skry Bełchatów, która rozpoczęła budowę składu na kolejne rozgrywki od zakontraktowania Bieńka. „Mam nadzieję, że zdobędziemy jak najwięcej sukcesów i zdobędziemy mistrzostwo Polski. To będzie cel zarówno mój, jak i drużyny. Mamy sporo czasu na przygotowanie do sezonu i liczę na to, że wspólnie będziemy po tym sezonie cieszyć się z sukcesów w kraju i Europie” – mówi Mateusz Bieniek. W bełchatowskiej drużynie o miejsce w wyjściowym składzie będzie rywalizował z Karolem Kłosem oraz Norbertem Huberem, którzy mają ważne kontrakty na nadchodzący sezon. Wiadome natomiast jest, że w barwach PGE Skry nie zagra Jakub Kochanowski, który najprawdopodobniej trafi do Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

 

 

Trwa budowa składu na nadchodzący sezon

 

Rozgrywki 2019/2020 drużyna PGE Skry zakończyła na trzecim miejscu, co pozwoli jej na grę w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie. Wiadomo już, że z Bełchatowa odchodzi Mariusz Wlazły, o czym więcej pisaliśmy TUTAJ oraz Jakub Kochanowski. Klub zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Michałem Mieszko Gogolem, który nadal będzie pełnił funkcję trenera zespołu. Pierwszym wzmocnieniem PGE Skry Bełchatów na kolejny sezon jest natomiast Mateusz Bieniek, który do PlusLigi wraca po rocznej przerwie.

 

 

 

Źródło: Informacja własna/www.skra.pl