Jakub Popiwczak na kolejne dwa lata w Jastrzębiu

Włodarze Jastrzębskiego Węgla poinformowali o przedłużeniu kontraktu z Jakubem Popiwczakiem. Kontrakt z młodym libero został podpisany do zakończenia rozgrywek 2021/2022. Dla zawodnika będzie to kolejno dziewiąty i dziesiąty sezon spędzony w barwach jastrzębskiej drużyny.

 

Jakub Popiwczak pierwsze kroki w swojej przygodzie z siatkówką stawiał w rodzinnej Legnicy, gdzie reprezentował barwy miejscowego klubu. Z Ikaru Legnica został wypożyczony do Spartakusa Jawor, a w 2012 roku zasilił szeregi Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla oraz zadebiutował w rozgrywkach PlusLigi. Libero szybko został włączony do pierwszego składu, a dzięki ciężkiej pracy stał się jednym z podstawowych zawodników. „Jastrzębie i Jastrzębski Węgiel to mój drugi dom. To miejsce, w którym tak naprawdę wychowałem się siatkarsko. Może nie zaczynałem tutaj swojej przygody z siatkówką, ale jestem z tym miejscem związany i jest mi tu dobrze. Mogę się tutaj realizować zarówno indywidualnie, jak i z całym zespołem, bo co roku gramy o najwyższe cele; bo mogę codziennie trenować i grać z zawodnikami z najwyższego światowego poziomu. Nic więcej dodawać nie muszę” – mówi Jakub Popiwczak. W ciągu ostatnich lat libero wraz z zespołem Jastrzębskiego Węgla sięgnął po cztery brązowe medale mistrzostw Polski oraz brązowy medal Ligi Mistrzów wywalczony w 2015 roku. Dodatkowo zawodnik ma na swoim koncie mistrzostwo Polski juniorów oraz triumf w Młodej Lidze, gdzie występował w młodzieżowych drużynach Jastrzębskiego Węgla. Umiejętności Jakuba Popiwczaka zauważył również Vital Heynen, który powołał libero na Final Six zeszłorocznej Ligi Narodów oraz Puchar Świata. W sezonie 2019/2020 siatkarz wystąpił we wszystkich meczach, które jastrzębianie rozegrali zarówno na plusligowych parkietach jak i w Lidze Mistrzów. W klasyfikacji najlepszych przyjmujących PlusLigi Jakub Popiwczak zajął piąte miejsce, przyjmując ze skutecznością 57,62%.

 

W sezonie 2019/2020 jastrzębianie zostali sklasyfikowani na czwartym miejscu, a po zakończeniu sezonu włodarze klubu przystąpili do budowy składu na kolejne rozgrywki. Kluczem w kompletowaniu zespołu ma być utrzymanie podstawowych zawodników. „W koncepcji budowania zespołu na nowy sezon założyliśmy przede wszystkim utrzymanie jego trzonu. Na kolejny sezon zostaje w Jastrzębskim Węglu Lukas Kampa, natomiast dzisiaj z radością ogłaszamy kontynuację współpracy z drugim z filarów naszego zespołu, Jakubem Popiwczakiem” -powiedział Adam Gorol. Wiadomo, że w zespole na pewno zabraknie Dawida Konarskiego, o czym pisaliśmy TUTAJ, a swój kontrakt z klubem przedłużył Lukas Kampa.

 

 

 

Źródło:  jastrzebskiwegiel.pl/opracowanie własne