Kolejni zawodnicy zostają w MKS-ie Będzin

W MKS-ie Będzin trwa budowanie składu na kolejne rozgrywki ligowe. Po przedłużeniu kontraktu z atakującym, Rafałem Faryną, włodarze klubu zdecydowali się na podpisanie nowych umów z kapitanem drużyny, Arturem Ratajczakiem oraz przyjmującym, Rafałem Sobańskim. Ponadto w sezonie 2020/2021 trenerem zespołu nadal będzie Jakub Bednaruk.

 

Kapitan nadal na pokładzie 

 

Mierzący 206 cm Artur Ratajczak od czterech lat stanowi o sile środka drużyny z Będzina. Pierwszy kontrakt podpisał w 2016 roku i od tamtej pory sukcesywnie zdobywał pozycję w klubie, co ostatecznie zaowocowało przyznaniem mu opaski kapitana, a teraz również i przedłużeniem kontraktu na piąty sezon w będzińskich barwach. Profesjonalną seniorską karierę Ratajczak rozpoczął w 2011 roku w ówczesnym Lotosie Trefl Gdańsk. Następnie na sezon 2012/2013 przeniósł się do grającego wtedy w I lidze Ślepska Suwałki, aby po spędzonym tam roku powrócić do Gdańska. W trakcie trzech sezonów z gdańską drużyną zdobył Puchar i Superpuchar Polski, a największym sukcesem było srebro Mistrzostw Polski w słynnym sezonie 2014/2015, w którym to Lotos Trefl Gdańsk okazał się niespodzianką rozgrywek. Teraz Artur Ratajczak zdecydował się zostać na kolejny sezon w MKS-ie Będzin. „Wierzę, że od kolejnego sezonu będzie się mówić tylko dobrze i głośno o naszym klubie” – przyznał kapitan będzinian na klubowym portalu.

 

 

Kolejny rok w Będzinie

 

Odpowiadający za przyjęcie, mierzący 195 cm wzrostu, Rafał Sobański trafił do klubu Będzina rok temu. Wcześniej, w latach 2016-2020, bronił barw GKS-u Katowice. W PlusLidze debiutował w 2011 roku, podobnie jak Artur Ratajczak, w Lotosie Trefl Gdańsk. Przyjmujący ma swoim koncie 101 meczów, w których to zdobył 760 punktów. W Będzinie od początku stanowił o sile lewego ataku, dlatego też przedłużenie kontraktu ucieszyło kibiców.

 

 

Źródło: mksbedzin.pl/opracowanie własne