Poważne zmiany w zespole z Katowic

Po przedwcześnie zakończonym sezonie PlusLigi w drużynie GKS-u Katowice zachodzą duże zmiany kadrowe. Władze zdecydowały o zakończeniu współpracy m.in. z Dustinem Wattenem. Z klubem pożegnało się trzech innych siatkarzy, a także trener Dariusz Daszkiewicz, który zespół objął przed minionymi rozgrywkami.

 

Decyzje w czasach próby

 

W zespole GKS-u Katowice, który tak jak inne ekipy musi radzić sobie z trudną sytuacją, jaką wywołała pandemia koronawirusa, ostatnimi czasy sporo się dzieje. Po zakończeniu sezonu 2019/2020 klub z Katowic poinformował o kolejnych osobach żegnających się z ekipą. Wczoraj dotarła do nas wiadomość o rozwiązaniu kontraktu Dustina Wattena, który poinformował o tym fakcie w mediach społecznościowych. Podobna sytuacja zaistniała u środkowego Emanuela Kohuta, który nie zgodził się na warunki kontraktu, jakie zaproponowali mu włodarze klubu. To jednak nie jedyne osoby które żegnają się z drużyną, bowiem jej władze oficjalnie poinformowały o rozstaniu się z Maciejem Fijałkiem, Adrianem Buchowskim, a także trenerem Dariuszem Daszkiewiczem, zaznaczając przy tym, że wszystkie kroki, jakie ostatnimi czasy podejmuje klub są podyktowane jego dobrem, a także dostosowaniem się do obecnie panujących warunków, z którymi zmaga się nie tylko świat sportu.

 

Historie dłuższe i krótsze

 

Maciej Fijałek do ekipy z Katowic dołączył przed sezonem 2015/2016, a zatem spośród tego grona miał najdłuższy staż w katowickim zespole. Razem z nim w 2016 roku wywalczył mistrzostwo I Ligi i tym samym awans do PlusLigi, zaś w minionych rozgrywkach tworzył na rozegraniu duet z Janem Firlejem. Adrian Buchowski z kolei z zespołem z Katowic związał się przed sezonem 2019/2020 po roku spędzonym w drużynie MKS-u Będzin. Również przed minionymi rozgrywkami do zespołu z Katowic dołączył trener Dariusz Daszkiewicz. Władze klubu powierzyły mu zadanie stworzenia jak najmocniejszej drużyny, która przed sezonem 2019/2020 przeszła dużą przebudowę, pozyskując aż dwunastu nowych siatkarzy (po sezonie 2018/2019 włodarze zdecydowali się przedłużyć umowy jedynie z Maciejem Fijałkiem i Emanuelem Kohutem). Katowiczanie w trakcie minionych rozgrywek prezentowali się z dobrej strony i zakończyli je na szóstym miejscu.

 

W trudnym dla wszystkich okresie przed zespołami, także przed ekipą GKS-u Katowice, wymagające zadania związane z budową zespołów na kolejne rozgrywki, które mogą rozpocząć się wcześniej niż początkowo było to przewidziane, a pisaliśmy o tym TUTAJ. Na chwilę obecną nie wiadomo, jakie będą kolejne kroki w kierunku budowy drużyny, jednak wszystko okaże się w najbliższym czasie.

 

Źródło: http://www.siatkowka.gkskatowice.eu / opracowanie własne