Heynen nadal na czele polskiej kadry

Polski Związek Piłki Siatkowej przedłużył umowę z trenerem Vitalem Heynenem na rok 2021. Belgijski szkoleniowiec poprowadzi męską drużynę narodową podczas Igrzysk Olimpijskich i mistrzostw Starego Kontynentu 2021, których współgospodarzem będzie Polska. Kontrakt Vitala Heynena wygaśnie z końcem października przyszłego roku.

 

Przygoda z reprezentacją Polski będzie kontynuowana 

 

Trener Vital Heynen reprezentację Polski objął w lutym 2018 roku. Polacy byli wówczas po nieudanych mistrzostwach Europy, które odbywał się w naszym kraju. Podczas turnieju o tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu szkoleniowcem biało-czerwonych był Ferdinando de Giorgi. W swoim pierwszym roku pracy z polską kadrą narodową charyzmatyczny Belg wywalczył awans do turnieju finałowego Ligi Narodów oraz wywalczył złoty medal podczas mistrzostw świata, których gospodarzem byli Bułgarzy oraz Włosi. 30 września Polacy w spotkaniu finałowym pokonali w trzech setach Brazylijczyków i obronili tytuł, który zdobyli w 2014 roku w katowickim Spodku. W poprzednim sezonie kadrowym drużyna prowadzona przez Vitala Heynena zdobyła brązowy medal Ligi Narodów, trzecie miejsce podczas mistrzostw Europy oraz srebro Pucharu Świata. Przede wszystkim jednak Polacy wywalczyli awans na Igrzyska Olimpijskie, które pierwotnie miały odbyć się w 2020 roku w Tokio, ale przez pandemię koronawirusa zostały one przełożone. Turniej ma odbyć się jednak nie później niż latem 2021 roku.

 

Więcej na temat przełożenia Igrzysk Olimpijskich możecie przeczytać TUTAJ.

 

Dotychczasowa umowa z Belgiem miała wygasnąć wraz z końcem września 2020 roku. Przesunięcie turnieju olimpijskiego na rok 2021 sprawiło, że koniecznym stało się przedłużenie kontraktu z selekcjonerem, który nadal deklaruje gotowość do walki o złoty medal Igrzysk Olimpijskich. Nie bez znaczenia miała także, dobra postawa drużyny prowadzonej przez Vitala Heynena, która w ostatnim czasie osiągała bardzo dobre wyniki. Nowa umowa będzie obowiązywała podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio oraz mistrzostw Starego Kontynentu 2021, których współgospodarzem będzie Polska. Kontrakt Heynena ma wygasnąć wraz z końcem października przyszłego roku. „Jestem bardzo szczęśliwy, że nadal będę trenerem reprezentacji Polski. Pracuję ze świetnymi ludźmi we wspaniałym kraju i mam nadzieję, że będziemy wszyscy dzielić radość 7 sierpnia 2021 roku” – napisał na jednym z portali społecznościowych belgijski szkoleniowiec.

 

 

 

Źródło: pzps.pl/opracowanie własne