Wojciech Siek kończy przygodę z ekipą z Suwałk

Władze MKS-u Ślepsk Malow Suwałki poinformowały, że z klubem rozstaje się Wojciech Siek, który reprezentował jego barwy przez ostatnie dwa sezony, zdobywając m.in. awans do rozgrywek PlusLigi. Przed środkowym, który w ostatnich dwóch sezonach był ważną częścią zespołu, stoją teraz nowe wyzwania.

 

Dobra postawa w zbieraniu doświadczenia

 

Wojciech Siek swoją przygodę z seniorską siatkówką rozpoczynał w zespole BBTS-u Włókniarz Bielsko-Biała, gdzie występował przez dwa lata (2009-2011). W czasie gry w tej drużynie zdobył srebrny medal w Turnieju Nadziei Olimpijskich (2009), a także złoty medal w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (2011). Następnie bronił barw ekipy SMS PZPS Spała (2012-2013), skąd po roku przeniósł się do występującego w rozgrywkach Młodej Ligi BBTS-u Bielsko-Biała, a z nim zdobył srebrny medal rozgrywek (2013). Po dwóch sezonach w Młodej Lidze dołączył do występującego w rozgrywkach PlusLigi BBTS-u Bielsko-Biała, jednak nie osiągnął z nim satysfakcjonujących wyników, a po rozgrywkach 2017/2018 bielszczanie opuścili najwyższą klasę rozgrywkową. Przed sezonem 2018/2019 Wojciech Siek dołączył do ekipy MKS-u Ślepsk Malow Suwałki i już w pierwszym roku gry wywalczył z nią mistrzostwo I Ligi i awans do siatkarskiej ekstraklasy.

 

Czas na nowe

 

W debiutanckim dla MKS-u Ślepsk Malow Suwałki sezonie PlusLigi Wojciech Siek razem z drużyną z Suwałk wywalczył dziewiąte miejsce w rozgrywkach, a sam prezentował się z dobrej strony, pomagając zespołowi w walce o jak najlepsze wyniki. Teraz nadszedł czas na kolejne wyzwania już w innej drużynie. Na chwilę obecną nie jest znana przyszłość klubowa środkowego, jednak wszystko powinno się wyjaśnić w najbliższych tygodniach.

 

Źródło: http://www.slepsksuwalki.pl / opracowanie własne