Kevin Tillie przenosi się z Polski do Włoch

Przyjmujący reprezentacji Francji, Kevin Tillie, zdecydował, że kolejny rok spędzi na włoskich parkietach. Były zawodnik Verva Warszawa Orlen Paliwa związał się kontraktem z Top Volley Cisterna. „Zdecydowałem się wnieść swój wkład do tego zespołu, ponieważ uważam, że jest to bardzo interesujący projekt” – powiedział przyjmujący.

 

Kevin Tillie w przedwcześnie zakończonym sezonie 2019/2020 występował w klubie ze stolicy Polski. Wraz z zespołem Verva Warszawa Orlen Paliwa francuski przyjmujący na koniec rozgrywek zajął drugie miejsce, co dało drużynie prawo gry w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Francuz w ekipie z województwa mazowieckiego spisywał się bardzo dobrze i w dużej mierze stanowił o defensywnej sile zespołu. Tillie wystąpił w dwudziestu dwóch spotkaniach PlusLigi i zapisał na swoje konto dwieście dwadzieścia sześć punktów. Trzykrotnie był on nagradzany statuetką dla najlepszego zawodnika spotkania i uplasował się na trzecim miejscu w rankingu najlepiej przyjmujących siatkarzy ligi.

 

Po zakończeniu rozgrywek mocno spekulowano na temat ewentualnego opuszczenia warszawskiego zespołu przez Kevina Tillie. Francuz zdecydował, że nie przedłuży swojego kontraktu z klubem ze stolicy Polski i kolejny sezon spędzi w Serie A. Przyjmujący podpisał umowę z Top Volley Cisterna. „Muszę przyznać, że uwielbiam włoską Superligę. Myślę, że są to jedne z najlepszych rozgrywek na święcie. Dużo rozmawiałem z szefami Top Volley i zdecydowałem się wnieść swój wkład do tego zespołu, ponieważ uważam, że jest to bardzo interesujący projekt. Przyjeżdżam do Włoch, aby dużo pracować i robić dobre rzeczy. Jestem przekonany, że zespół może się bardzo rozwinąć. Najbardziej podoba mi się to, że jest to klub, który ma ambicje rosnąć, aby stać się jednym z największych we Włoszech i chcę pomóc w najlepszy możliwy sposób „ – powiedział Kevin Tillie.

 

Sezon w Top Volley Cisterna nie będzie pierwszą przygodą Kevina Tillie z włoską Serie A. Przyjmujący bowiem w rozgrywkach 2013/2014 występował w CMC Ravenna, a w końcówce sezonu 2018/2019 dołączył do Azimut Leo Shoes Modena, by w play-offach pomóc zespołowi.

 

 

Źródło: www.top-volley.it/opracowanie własne