GKS Katowice rozwiązał kontrakt amerykańskiego libero

Przedwcześnie zakończony sezon spowodował, że włodarze klubów przystąpili do negocjacji z zawodnikami w sprawie obniżenia pensji. Niepokojące informacje dotarły z obozu GKS-u Katowice, który rozwiązał kontrakt Dustina Wattena, bo ten nie stawił się na spotkaniu w siedzibie klubu. Warto zaznaczyć, że Amerykanin dostał zgodę na powrót do ojczyzny.

 

Globalna pandemia koronawirusa bezlitośnie sparaliżowała wszystkie dziedziny życia, utrudniając je również sportowcom i włodarzom zespołów sportowych. Po zakończeniu sezonu kluby przystąpiły do renegocjacji kontraktów z zawodnikami, w celu obniżenia wynagrodzenia za sezon 2019/2020. Taki bieg wydarzeń spowodowany jest niższymi wpływami do budżetu, a wiele klubów wciąż czeka na potwierdzenie budżetu na kolejny sezon. Nie inaczej jest w GKS-ie Katowice, który po zakończeniu sezonu rozpoczął negocjacje z zawodnikami w sprawie obniżenia wynagrodzenia o 18% oraz anulowaniu premii za zajęcie szóstego miejsca.

 

Jak poinformował na jednym z portali społecznościowych Dustin Watten, jego kontrakt został rozwiązany, ponieważ zawodnik nie stawił się na spotkaniu w siedzibie katowickiego klubu. Wcześniej Amerykanin otrzymał jednak zgodę od włodarzy na powrót do Stanów Zjednoczonych. „Dostałem zgodę od prezesa klubu na powrót do domu. Dziś rano otrzymałem zaproszenie na spotkanie w klubie, o 15:00, w Katowicach. Oczywiście nie mogłem tam być, więc dostałem oświadczenie klubu, że mój kontrakt na sezon 2020/2021 został anulowany” – napisał Dustin Watten. Do GKS-u Katowice libero dołączył przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020 i związał się z klubem dwuletnim kontraktem. W ostatnim sezonie Amerykanin wystąpił we wszystkich spotkaniach i był jednym z liderów drużyny. W podobnych okolicznościach z zespołem pożegnał się słowacki środkowy, Emanuel Kohut, który w zespole występował od 2017 roku. Słowacki środkowy nie zgodził się na proponowane przez klub warunki, co  spowodowało rozwiązanie kontraktu, który również miał obowiązywać do zakończenia rozgrywek sezonu 2020/2021.

 

GKS Katowice na razie nie odniósł się do tych informacji, nie wiadomo również jak potoczą się losy pozostałych zawodników. W sezonie 2019/2020 katowiczanie uznawani byli za jedną z niespodzianek sezonu, ponieważ stawiali twarde warunki wszystkim zespołom. W tym momencie ciężko określić jak potoczą się losy klubu z Katowic w kolejnym sezonie.

 

 

 

Źródło: Informacja własna