Rafał Faryna przedłużył kontrakt z MKS-em Będzin

Budowę składu na sezon 2020/2021 włodarze MKS-u Będzin rozpoczynają od przedłużenia umowy z atakującym, Rafałem Faryną. W minionym sezonie, gdzie będzinianie zajęli jedenaste miejsce, Rafał Faryna był niekwestionowanym liderem zespołu. Dla atakującego będzie to czwarty sezon w barwach będzińskiego klubu.

 

Bezcenne doświadczenie

 

Pierwsze kroki na parkietach siatkarskich Rafał Faryna stawiał w barwach Cerradu Enei Czarnych Radom, gdzie najpierw występował w rozgrywkach Młodej Ligi (2009-2012), a później w seniorskim zespole, z którym zadebiutował w PlusLidze (2012-2014). W kolejnych latach atakujący zbierał doświadczenie na boiskach niższych klas rozgrywkowych reprezentując Camper Wyszków (2014/2015), Pekpol Ostrołęka (2015/2016) oraz SKS Hajnówka z której trafił do MKS-u Będzin. Choć początkowo Rafał Faryna pełnił rolę drugiego atakującego, to w ostatnich rozgrywkach zyskał uznanie w oczach trenera i od pierwszego meczu był filarem drużyny. Podopieczny Jakuba Bednaruka wystąpił we wszystkich dwudziestu czterech meczach jakie będzinianie rozegrali w sezonie 2019/2020. Rafał Faryna dla swojego zespołu wywalczył trzysta sześćdziesiąt jeden punktów, co uplasowało go w pierwszej dziesiątce najlepiej punktujących i atakujących zawodników PlusLigi. Dobra postawa zawodnika skutkowała decyzją włodarzy klubu o przedłużeniu kontraktu z siatkarzem. Dla Rafała Farny będzie to czwarty sezon w barwach MKS-u Będzin.

 

Po słabym początku sezonu, gdzie będzinianie utrzymywali się na końcu ligowej tabeli, podopieczni trenera Jakub Bednaruka znaleźli swój rytm i zaczęli liczyć się w walce o miejsce w fazie play-off. Sezon został jednak przerwany, a MKS Będzin sklasyfikowany został na jedenastym miejscu ze sporymi oczekiwaniami na kolejne rozgrywki. Wiadomo, że w zespole pozostanie Jakub Bednaruk, a zatrzymanie lidera jakim jest Faryna z pewnością ułatwi kolejne etapy budowania drużyny.

 

 

 

Źródło: Informacja własna