Bartosz Bednorz oficjalnie w Zenicie Kazań

Bartosz Bednorz w przyszłym sezonie będzie występował w rosyjskim Zenicie Kazań. O transferze przyjmującego reprezentacji Polski, który ostatnie dwa lata spędził we włoskiej drużynie Leo Shoes Modena mówiło się już od dłuższego czasu, a dziś wielokrotny mistrz Rosji oficjalnie potwierdził podpisanie umowy z Polakiem.

 

Wywalczona uwaga największych klubów

 

O zainteresowaniu Zenitu Kazań osobą Bartosza Bednorza mówiło się już od kilkunastu tygodni. Teraz jest już potwierdzone, że najbliższy czas reprezentant Polski spędzi w szeregach kilkukrotnego triumfatora m.in. rozgrywek Ligi Mistrzów, gdzie przenosi się po dwóch bardzo dobrych sezonach we włoskiej Serie A.  Już w pierwszym roku swojej gry w zespole z Modeny Bartosz Bednorz wyrósł na jednego z czołowych siatkarzy i był ważną częścią drużyny w kluczowych meczach. Sezonu 2018/2019 nie zakończył jednak szczęśliwie. Podczas ostatniego z półfinałowych meczów przeciwko ekipie Sir Safety Sicoma Perugia doznał kontuzji, która wykluczyła go z gry i resztę ostatniego meczu swojego zespołu w sezonie spędził poza boiskiem. W kolejnych rozgrywkach z kolei tworzył duet na pozycji przyjmującego z Amerykaninem, Matthew Andersonem. Bednorz ponownie zachwycił kibiców swoją grą i wyrósł na jednego z liderów zespołu, a ponadto plasował się na wysokich miejscach w statystykach indywidualnych. Ponownie jednak końcowa część sezonu nie okazała się najszczęśliwsza z uwagi na przedwczesne zakończenie rozgrywek spowodowane pandemią koronawirusa.

 

 

Walka o powrót na szczyt

 

Bardzo dobra postawa najlepszego przyjmującego Ligi Narodów 2019 zaowocowała zainteresowaniem ze strony największych światowych klubów, nie tylko z Rosji. Reprezentant Polski jednak zdecydował się na spróbowanie swoich sił w jednej z najbardziej wymagających lig świata. Przed nim stoi trudne zadanie, gdyż drużyna Zenitu Kazań ostatniego sezonu nie może zapisać do najlepszych. Z pozyskaniem jednego z czołowych siatkarzy ligi włoskiej Rosjanie wiążą spore nadzieje na zażegnanie swoich problemów i ponowny prym w rozgrywkach zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Przypomnijmy, że drużyna Zenitu Kazań dziesięć razy sięgała po mistrzostwo Rosji (ostatni tytuł w 2018 roku), dziewięciokrotnie wywalczyła Puchar Rosji, siedmiokrotnie sięgnęła po Superpuchar kraju, sześć razy triumfowała w rozgrywkach Ligi Mistrzów, a także w 2017 roku została Klubowym Mistrzem Świata. Teraz o kolejne trofea rosyjski zespół będzie walczył z pomocą Bartosza Bednorza.

 

 

 

Źródło: Informacja własna