Hiszpan wzmacnia warszawski zespół

Angel Trinidad de Haro to pierwszy zawodnik, który zdecydował się dołączyć do zespołu VERVY Warszawa Orlen Paliwa i będzie stanowił o sile drużyny w sezonie 2020/2021. Ostatnie dwa lata hiszpański rozgrywający spędził we francuskim Tours VB, a w Warszawie ma zastąpić Antoine Brizarda, który zdecydował się na zmianę klubu.

 

Pierwsze kroki w profesjonalnej siatkówce Angel Trinidad de Haro stawiał w 2012 roku, kiedy to dołączył do grającego w lidze hiszpańskiej, Unicaja Almería. Sezon 2012/2013 rozgrywający zakończył z tytułem mistrza Hiszpanii, a kolejne rozgrywki spędził we włoskim Callipo Vibo Valentia. Doświadczenie Angel Trinidad de Haro zbierał również na parkietach niemieckiej Bundesligi, gdzie przez rok bronił barw TV Bühl. W latach 2015-2018 reprezentant Hiszpanii związany był z belgijskim Knack Randstad Roeselare. To własnie w Belgii Angel Trinidad de Haro zdobył najwięcej trofeów w siatkówce klubowej. Ma on na swoim koncie trzy Puchary Belgii oraz dwa mistrzostwa i wicemistrzostwo kraju. Ostatnie dwa lata Hiszpan spędził w Ligue A, gdzie grał dla Tours VB, a do swojego dorobku medalowego dołożył Puchar Francji oraz złoty medal mistrzostw kraju. Po zakończeniu sezonu 2019/2020 Angel Trinidad de Haro zdecydował się na kolejną zmianę barw klubowych, a jego wybór padł na plusligowy zespół VERVA Warszawa Orlen Paliwa. Tym samym hiszpański zawodnik zastąpi Antoine Brizarda. „Znalezienie zastępstwa za Antoine’a Brizarda nie było łatwe. Na naszej liście pojawiło się kilku kandydatów, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Zdecydowaliśmy się postawić na Ángela Trinidada de Haro. Wraz z trenerem Anastasim jesteśmy przekonani, że to bardzo dobry wybór” – powiedział Piotr Gacek, dyrektor sportowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa.

 

Miniony sezon VERVA Warszawa Orlen Paliwa zakończyła na drugim miejscu, a w zespole, podobnie jak w innych drużynach, pozostał niedosyt. Na przestrzeni całego sezonu podopieczni Andrei Anastasiego prezentowali dość stabilną formę i w PlusLidze kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa. Nieco inaczej był w Lidze Mistrzów, gdzie warszawianie zmagania zakończyli na fazie grupowej. Szansę na poprawę tego wyniku zespół będzie miał w przyszłym sezonie, a włodarze stołecznego klubu skupiają się na budowie drużyny walczącej o najwyższe cele. Jeszcze w trakcie sezonu kontrakt przedłużył Damian Wojtaszek, o czym pisaliśmy TUTAJ, a kilkanaście dni temu włodarze poinformowali, że w zespole pozostanie również Igor Grobelny.

 

Więcej na temat przedłużenia kontraktu przez Igora Grobelnego pisaliśmy TUTAJ.

 

 

 

Źródło: http://www.vervawarszawa.pl/opracowanie własne