Kapitan zostaje w Suwałkach!

Włodarze MKS-u Ślepsk Malow Suwałki nie zwalniają tempa i systematycznie odsłaniają karty kolejnych zawodników, którzy w sezonie 2020/2021 będą stanowić o sile zespołu. W szeregach dziewiątej siły ostatnich rozgrywek pozostanie kapitan drużyny, rozgrywający Kacper Gonciarz. Dla zawodnika będzie to siódmy sezon w barwach MKS-u  Ślepsk Malow Suwałki.

 

 

Kacper Gonciarz przygodę z siatkówką rozpoczął w 2008 roku, a doświadczenie rozgrywający zbierał w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spal czy w Radomiu, gdzie najpierw reprezentował zespół w rozgrywkach Młodej Ligi, a później zasilił szeregi seniorskiego zespołu. Wraz z radomskim zespołem wywalczył złoty medal pierwszoligowych rozgrywek, a po zakończeniu sezonu 2012/2013 zdecydował się na zmianę klubu. Kacper Gonciarz dołączył do grającego na zapleczu PlusLigi, MKS-u Ślepska Suwałki, gdzie najpierw spędził trzy lata. Natomiast w sezonie 2016/2017 Polak zdecydował się na powrót do ówczesnego Cerradu Czarnych Radom. Jednak po roku spędzonym w radomskich barwach Kacper Gonciarz powrócił do Suwałk, gdzie w 2019 roku wywalczył wraz z drużyną mistrzostwo KRISPOL I Ligi oraz awans do siatkarskiej ekstraklasy. Rozgrywający otrzymał szansę od włodarzy klubowych i pozostał w zespole, który rywalizował na parkietach PlusLigi. Choć Kacper Gonciarz najczęściej wchodził na zmiany zadaniowe to wnosił do zespołu nową jakość, a dobra postawa zawodnika skutkowała przedłużeniem kontraktu na sezon 2020/2021. „Zostaję na kolejny sezon, myślę, że nie ma sensu zmieniać czegoś, co dobrze funkcjonuje. Jestem zadowolony, a skoro dostałem propozycję, to chyba i sztab, i trenerzy myślą podobnie. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie nadal trwała” – powiedział Kacper Gonciarz.

 

 

W swoim debiutanckim sezonie podopieczni Andrzeja Kowala sprawili wiele niespodzianek i ostatecznie zajęli dziewiąte miejsce, a w zespole pozostał niedosyt. „Myślę, że pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony i gdyby nie przedwcześnie zakończony sezon, może udałoby się osiągnąć fajny wynik”- powiedział Kacper Gonciarz. Choć wiadomo już, że budżet klubu będzie niższy włodarzom klubu udało utrzymać podstawowych zawodników, a zespół ma zostać również wzmocniony przez innych siatkarzy. O kolejnych zmianach kadrowych w ekipie beniaminka informować będziemy na bieżąco.

 

Źródło: slepsksuwalki.pl/opracowanie własne