Bruno Rezende przenosi się z Włoch do Brazylii

Rozgrywający reprezentacji Brazylii, Bruno Rezende zdecydował się opuścić ligę włoską i przenieść się do ojczyzny, gdzie dołączy do EMS Taubaté Funvic. Doświadczony zawodnik taki ruch tłumaczy powodami osobistymi oraz wyjątkową propozycja, jaką dostał od klubu, który skupia się nie tylko na walce o najwyższe trofea, ale również edukacji i rozwoju brazylijskiej siatkówki. 

 

Czas na powrót 

 

Bruno Rezende po raz ostatni w brazylijskim klubie występował w sezonie 2016/2017, kiedy reprezentował barwy Sesi Sao Paulo, kończąc rozgrywki z brązowym medalem. Następnie siatkarz wrócił do Modeny Volley, a od sezonu 2018/2019 grał dla Cucine Lube Civitanovy. Po dwóch latach spędzonych w Lube Volley i zdobyciu mistrzostwa Włoch, złota Ligi Mistrzów i Klubowego Mistrzostwa Świata rozgrywający zdecydował się na opuszczenie ligi włoskiej. O takim kroku wiadomo było już od początku roku, a sam Rezende jako przyczynę zmiany klubu podawał powody osobiste i pomoc w rozwoju brazylijskiej siatkówki. „Jednym z powodów, jakie skłoniły mnie do wyboru oferty Taubate jest całokształt tego projektu, który utrzymuj wysoki poziom brazylijskiej siatkówki” – mówił Bruno Rezende wyjaśniając powody przyjęcia oferty z ojczyzny. Obecnie siatkarz EMS Taubate Funvic nadal przebywa na kwarantannie po powrocie z Włoch, lecz został już oficjalnie zaprezentowany za pośrednictwem mediów społecznościowych. „Jestem bardzo podekscytowany nowym wyzwaniem w mojej karierze sportowej, nie mogę się również doczekać wejścia na boisko w mieście, które kocha i promuje siatkówkę” – mówił Bruno Rezende witając się z kibicami swojej nowej drużyny.

 

Doświadczony brazylijski rozgrywający już o kilku lat angażuje się w działania mające na celu popularyzację siatkówki i podnoszenie jej poziomu, Bruno Rezende jest również członkiem komisji zawodniczej brazylijskiej federacji. „Taubate jest klubem, który nie tylko walczy o medale, ale jest projektem skupiającym się na edukacji i inicjatywach społecznych związanych ze sportem. Moim zdaniem tego typu działania są bardzo ważne”  – podkreślał Bruno Rezende, wyjaśniając powody swojej decyzji.

 

 

 

Źródło: voleitaubate.com.br/informacja własna