Lukas Kampa po artroskopii barku

Lukas Kampa w piątek przeszedł w Niemczech zabieg artroskopii barku. Rozgrywający Jastrzębskiego Węgla z uszkodzonym obrąbkiem barku zmagał się już od jakiegoś czasu, jednak to w minionych rozgrywkach uraz pogłębił się na tyle, że potrzebna była jego rekonstrukcja. Niemiec do gry powinien być gotowy już na początek nowego sezonu PLusLigi.

 

Zbawienna przerwa

 

Lukas Kampa w ostatnim sezonie już po raz kolejny prowadził grę drużyny Jastrzębskiego Węgla, z którą w sezonie 2018/2019 wywalczył brązowy medal, zaś w minionych rozgrywkach zajął czwarte miejsce. Ambicje zespołu były wyższe, jednak ze względu na pandemię koronawirusa sezon 2019/2020 został przerwany przed końcem rundy zasadniczej. Dłuższa przerwa jest dla wielu zawodników okazją do wyleczenia swoich dolegliwości, które doskwierały im od jakiegoś czasu. Trudny okres związany z sytuacją epidemiologiczną na świecie zbiegł się w tym aspekcie korzystnie dla Lukasa Kampy, który w piątek przeszedł w Poczdamie zabieg artroskopowej rekonstrukcji obrąbka stawowego barku, z czym zmagał się od kilku sezonów. Teraz przed siatkarzem czas rekonwalescencji i powrotu do gry, który jest przewidywany za około 3-4 miesiące. Obecnie siatkarz czuje się dobrze, zatem prognozy są optymistyczne. Przyznał, że jego lekarz jest zadowolony z zabiegu, a głównym celem niemieckiego rozgrywającego jest przygotowanie się do nowego sezonu ligowego: Myślę już tylko o powrocie do pełni sił” – podkreślił.

 

Wrócić do zdrowia i walczyć o kolejne cele

 

Przypomnijmy, że kapitan Jastrzębskiego Węgla z końcem lutego zdecydował się na przedłużenie kontraktu o kolejny sezon. Na rozgrywającego i jego zespół, z którym w minionych rozgrywkach prezentował się z dobrej strony m.in. dwukrotnie pokonując utytułowany Zenit Kazań w rozgrywkach Ligi Mistrzów, w kolejnym sezonie czekają następne wyzwania. Jednym z nich z pewnością jest poprawa wyniku z minionego już przerwanego sezonu ligowego, w którym jastrzębianie mieli większe oczekiwania związane m.in. z walką w fazie play-off.

 

Źródło: http://www.jastrzebskiwegiel.pl / opracowanie własne