Andreas Takvam na dłużej w Suwałkach

Władze MKS-u Ślepsk Malow Suwałki poinformowały o przedłużeniu kontraktu z Andreasem Takvamem. Norweski środkowy, który z drużyną z Suwałk związał się przed sezonem 2019/2020, będzie reprezentował barwy klubu przez kolejny sezon, w którym razem z zespołem będzie walczył o poprawę wyniku, jaki osiągnął w minionych rozgrywkach.

 

Kolejny sezon w Polsce

 

Andreas Takvam po rozpoczęciu swojej przygody z siatkówką w klubie Sotra przeniósł się do innej norweskiej drużyny, Nyborg VBK, gdzie występował przez cztery lata (2010-2014). Razem z nim czterokrotnie wywalczył mistrzostwo Norwegii, a także zdobył dwa srebrne (2012, 2014) oraz jeden złoty medal (2013) w rozgrywkach NEVZA (Klubowe Mistrzostwa Krajów Nordyckich w piłce siatkowej). Następnie rozpoczął swoją pierwszą zagraniczną przygodę, dołączając do zespołu PlusLigi, ówczesnego Effectora Kielca. Z nim jednak nie zanotował sukcesów i po dwóch latach podpisał kontrakt z niemieckim VfB Friedrichshafen. Już pierwszy sezon (2016/2017) okazał się udany dla Norwega, bowiem wywalczył z zespołem Superpuchar Niemiec, a następnie sięgnął z nim po Puchar Niemiec, a także wicemistrzostwo kraju. Te same trofea (Superpuchar i Puchar Niemiec oraz wicemistrzostwo kraju) razem z klubem wywalczył także w kolejnych dwóch sezonach swojej gry w Niemczech. Po trzech latach zdecydował się na ponowną grę w Polsce i dołączył do ekipy MKS-u Ślepsk Malow Suwałki, która w sezonie 2019/2020 debiutowała w rozgrywkach PlusLigi. W wyniku przedwczesnego zakończenia sezonu wywołanego pandemią koronawirusa ekipa z Suwałk uplasowała się na dziewiątym miejscu. Norweg nie zakończył jednak swojej przygody z zespołem, a w walce o jak najlepsze wyniki będzie pomagał mu w kolejnym sezonie.

 

Wzmocnić się przed walką o więcej

 

Norweski środkowy jest kolejnym siatkarzem, który przedłużył kontrakt z ekipą MKS-u Ślepsk Malow Suwałki. Wcześniej na taki krok zdecydowali się Jakub Rohnka, Łukasz Rudzewicz, Cezary SapińskiPaweł Filipowicz, Bartłomiej Bołądź, a także trener Andrzej Kowal. Nie ulega wątpliwości, że wzmacnianie zespołu poprzez m.in. przedłużanie kontraktów z graczami, którzy w minionych rozgrywkach byli ważnymi ogniwami drużyny, to duży krok w kierunku walki o jak najlepsze wyniki w sezonie 2020/2021.

 

Źródło: http://www.slepsksuwalki.pl / opracowanie własne