Michal Masny zostaje w Bydgoszczy

Pomimo trudnej sytuacji powoli rozpoczyna się budowanie zespołów na sezon 2020/2021. Włodarze BKS Visły Bydgoszcz nie próżnują i dziś poinformowały o przedłużeniu kontraktu z doświadczonym rozgrywającym, Michalem Masnym. Zawodnik do Bydgoszczy przeniósł się w trakcie trwania minionych rozgrywek, jednak nie zdołał odmienić oblicza zespołu. Teraz Michal Masny podpisał trzyletni kontrakt i ma pomóc w powrocie do PlusLigi.

 

 

Wrócić do elity

 

 

Michal Masny to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników grających na  plusligowych parkietach. Z Polską związany jest od 2008 roku, kiedy to występował w barwach Płomienia Sosnowiec, a w minionym roku otrzymał polskie obywatelstwo. Do BKS-u Visły Bydgoszcz siatkarz dołączył w trakcie trwania sezonu 20219/2020, kiedy to nastąpiła wymiana rozgrywających na linii Aluron Virtu CMC- BKS Visła Bydgoszcz. Już wtedy sytuacja klubu nie była najlepsza, jednak zespół miał jeszcze matematyczne szanse na utrzymanie się w PlusLidze. Tak się jednak nie stało, bydgoszczanie zajęli czternaste miejsce i musieli pożegnać się z siatkarską ekstraklasą, a z postawionych przed sezonem celów udało się zrealizować tylko ten dotyczący uporządkowania sytuacji finansowej bydgoskiego klubu. „Na moją decyzję wpływ miało kilka czynników: wizja rozwoju drużyny przedstawiona przez Prezesa Jurkiewicza, sposób prowadzenia klubu i uporządkowanie spraw z przeszłości, ale także rozmowa, jaką odbyliśmy wspólnie z Panią Wiceprezydent Iwoną Waszkiewicz. Cieszę się, że tutaj wszystkim zależy na przyszłości siatkówki, zwłaszcza że to już od jakiegoś czasu to jest także moje miasto i swoją przyszłość wiążę z Bydgoszczą”- mówi Michal Masny. Choć obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa nie ułatwia klubowym włodarzą rozmów transferowych, to jednak powoli klubu kompletują składy na kolejne rozgrywki. Kilka dni temu BKS Visła Bydgoszcz poinformowała o przedłużeniu umowy z Marcinem Ogonowskim, który funkcję pierwszego trenera objął w minionym sezonie. Natomiast dziś bydgoski klub poinformował, że na pozostanie w zespole zdecydował się również Michal Masny. Co więcej, Masny związał się z klubem trzyletnim kontraktem co pokazuje, że drużyna będzie chciała szybko wrócić do PlusLigi. „Decyzja Michala jest dla nas bardzo ważna. Świetny, doświadczony rozgrywający ma ogromne znaczenie dla budowania składu, który ma awansować jak najszybciej do PlusLigi. Ważne jest także to, że ten zawodnik chce z nami zostać na dłużej, a to oznacza stabilizację składu i wpisuje się w naszą długofalową wizję budowy drużyny”- mówi prezes klubu, Wojciech Jurkiewicz.

 

 

Sezon 2020/2021 BKS Visła Bydgoszcz rozpocznie jako klub grający w KRISPOL I Lidze, jednak włodarze klubu będą budować taki zespół, który będzie w stanie jak najszybciej wywalczyć awans do PlusLigi. Na razie nie wiadomo jeszcze kto obok Michala Masnego będzie stanowił o sile bydgoskiej siatkówki.

 

 

Źródło: Informacja prasowa/opracowanie własne