Nikola Grbić dalej na czele Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Nikola Grbić zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i w sezonie 2020/2021 w dalszym ciągu będzie stał na czele zespołu. „Z mojej perspektywy praktycznie na każdej płaszczyźnie ZAKSA jest bliska perfekcji i to były powody, dla których podjąłem decyzję, aby kontynuować tę przygodę” – przyznał Serb.

 

Nikola Grbić jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w historii serbskiej siatkówki, a w trakcie swojej kariery zawodniczej występował w lidze serbskiej, włoskiej oraz na rosyjskich parkietach. Serbski rozgrywający ma na swoim koncie grę w czołowych europejskich zespołach takich jak Itas Diatec Trentino czy Zenit Kazań. W trakcie kariery zawodniczej Nikola Grbić sięgał po medale mistrzostw Włoch, Rosji oraz rozgrywek europejskich, takich jak Puchar CEV oraz Liga Mistrzów. W każdym z tych zespołów Nikola Grbić był czołową postacią i nie inaczej było w reprezentacji Serbii, z którą podczas Igrzysk Olimpijskich w Sydney w 2000 roku sięgnął po złoty medal. Po zakończeniu kariery zawodniczej Nikola Grbić szybko wszedł w rolę trenera i od razu rozpoczął pracę z jednym z czołowych zespołów ligi włoskiej, Sir Safety Perugią. Sezon 2016/2017 Serb rozpoczynał jako szkoleniowiec Calzedonii Werona, gdzie spędził trzy lata. Doświadczenie trenerskie Nikola Grbić zdobywał również pracując w reprezentacji Serbii, którą poprowadził do brązowego medalu mistrzostw Europy w 2017 roku oraz dwóch krążków Ligi Narodów. W 2019 roku Nikola Grbić przestał być selekcjonerem drużyny narodowej, a sezon klubowy rozpoczynał jako trener ówczesnego mistrza Polski, Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Na przestrzeni całych rozgrywek kędzierzynianie prezentowali równą formę, którą przekładali na wyniki. Zarówno w PlusLidze jak i na europejskich parkietach odnosili zwycięstwa seriami. Dopiero w drugim spotkaniu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów kędzierzynianie odnieśli pierwszą porażkę w tych rozgrywkach. Dobra postawa zespołu oraz zadowolenie z pracy Nikoli Grbicia skutkowały obustronną wolą przedłużenia współpracy. „W Kędzierzynie-Koźlu zbudowaliśmy mocny skład, z reprezentantami swoich krajów, zawodnikami mającymi na koncie tytuły mistrzowskie. Mam również przyjemność pracować ze świetnym, wszechstronnym sztabem szkoleniowym, tworzonym przez profesjonalistów. Także organizacja, poczucie stabilizacji, wsparcie i wysiłek klubu potwierdzają wysoki poziom, jaki reprezentuje ZAKSA. Z mojej perspektywy praktycznie na każdej płaszczyźnie ZAKSA jest bliska perfekcji i to były powody, dla których podjąłem decyzję, aby kontynuować tę przygodę. Cieszę się, że zostaję na kolejny sezon” – powiedział serbski szkoleniowiec.

 

Trwa budowa zespołu na kolejne rozgrywki

 

Jeszcze w trakcie minionych rozgrywek, które z powodu pandemii koronawirusa zostały przedwcześnie zakończone, włodarze kędzierzyńskiego klubu rozpoczęli budowę składu, przedłużając kontrakty z kluczowych zawodników. Na pozostanie w zespole zdecydowali się atakujący Łukasz Kaczmarek, przyjmujący Aleksander Śliwka oraz kapitan zespołu Benjamin Toniutti, o czym więcej możecie przeczytać TUTAJ. Taki bieg wydarzeń ma zagwarantować drużynie poczucie stabilności składu, który uzupełniony zostanie o kolejnych graczy.

 

 

Źródło: Informacja własna/www.zaksa.pl