Michał Kubiak zostaje w Japonii na kolejny sezon

Jak poinformował menadżer Michała Kubiaka, Georges Matijasević, kapitan reprezentacji Polski kolejne rozgrywki klubowe również spędzi w japońskim Panasonic Panthers. Dla przyjmującego będzie to piąty sezon w tamtejszej lidze, gdzie w ostatnich latach poprowadził swój zespół między innymi do dwóch tytułów mistrza kraju.

Przygoda w Japonii trwa nadal

Szeregi Panasonic Panthers Michał Kubiak zasilił w 2016 roku, kiedy to zakończył dwuletnią przygodę z Halbankiem Ankara. Wraz z tym zespołem przyjmujący wywalczył Puchar Turcji, Superpuchar, mistrzostwo oraz wicemistrzostwo kraju. Zdobyte w Turcji doświadczenie Michał Kubiak szybko przeniósł na japońskie parkiety, gdzie stał się liderem swojego zespołu. Panasonic Panthers dwukrotnie wywalczył mistrzostwo Japonii, a Michał Kubiak wybrany został najlepszym zawodnikiem jednego z turniejów finałowych. Japońska drużyna regularnie sięgała po kolejne trofea, wygrywając Turniej Kurowashiki, Puchar Cesarza czy zdobywając srebrny medal Klubowych Mistrzostw Azji. W 2018 roku, po zakończeniu sezonu w Japonii, Michał Kubiak dołączył do chińskiego Beijing Volleyball, z którym wywalczył wicemistrzostwo Chin. Pomimo wielu propozycji kontraktów Polak zdecydował się na pozostanie w Panasonic Panthers. Przypomnijmy, że w minionym sezonie zespół zakończył rozgrywki srebrnym medalem mistrzostw kraju, ulegając dopiero w finale. Choć w ostatnim czasie wiele mówiło się, że Michał Kubiak miałby zamienić Japonię na ligę włoską, to siatkarz zdecydował się na pozostanie w Panasonic Panthers. W rozgrywkach sezonu 2020/2021 drużynę poprowadzi francuski szkoleniowiec, Laurent Tillie, który będzie chciał przedłużyć zwycięską passę zespołu.

Michał Kubiak to jeden z najbardziej doświadczonych siatkarzy, który osiągał sukcesy zarówno w rozgrywkach klubowych jak i reprezentacyjnych. W ostatnich latach przyczynił się do dwukrotnego zdobycia Mistrzostwa Świata, medali Mistrzostw Europy czy Ligi Światowej, ale jak sam podkreśla, najważniejszym turniejem w ostatnim czasie były kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Biało-czerwoni bez problemu wywalczyli bilety olimpijskie i sukcesywnie realizują plan, który ma pomóc wywalczyć upragniony złoty medal najważniejszej imprezy czterolecia. Choć ze względu na obecnie panującą sytuację Igrzyska Olimpijskie zostały przełożone, to jak zgodnie podkreślają wszyscy reprezentanci, cel na ten turniej jest niezmienny, a czas może tylko pomóc.

Źródło: Informacja własna