Jakub Rohnka na dłużej w MKS-ie Ślepsk Malow Suwałki

Jakub Rohnka to czwarty zawodnik, który zdecydował się na przedłużenie umowy z MKS-em Ślepsk Malow Suwałki. Przyjmujący jest jednym z zawodników, którzy po awansie do PlusLigi otrzymali szansę na dalszą grę w zespole. Tym samym nadchodzące rozgrywki 2020/2021 będą dla Jakuba Rohnki trzecimi w barwach drużyny z Suwałk.

 

Jakub Rohnka już w przeszłości występował w Suwałkach, kiedy to w sezonie 2011/2012 bronił barw zespołu. W kolejnych latach przyjmujący doświadczenie zbierał zarówno na  parkietach niższych klas rozgrywkowych, gdzie występował w Kaliszu, Wrześni oraz Rząśni. Jakub Rohnka ma również za sobą grę w PlusLidze (w latach 2016-2018 bronił barw ówczesnej Łuczniczki Bydgoszcz). Po zakończeniu rozgrywek 2017/2018 przyjmujący podjął decyzję o zmianie klubu, a jego wybór ponownie padł na zespół z Suwałk, który chciał walczyć o awans do siatkarskiej ekstraklasy. Jakub Rohnka przyczynił się do zdobycia mistrzostwa I Ligi oraz osiągnięcia celu jakim był awans do PlusLigi. Po zakończeniu sezonu 2018/2019 w MKS-ie Ślepsk Malow Suwałki doszło do wielu zmian kadrowych, ale Jakub Rohnka otrzymał szansę na dalsze reprezentowanie drużyny na parkietach PlusLigi. W minionym sezonie celem beniaminka było spokojne utrzymanie się w lidze, ale pod wodzą Andrzeja Kowala zespół ostatecznie zajął dziewiąte miejsce, co jest powodem do zadowolenia. „Można powiedzieć, że cel zrealizowaliśmy z lekką nadwyżką. Jesteśmy zadowoleni z tego co udało nam się osiągnąć w tym sezonie. Stworzyliśmy fajny zespół i to się później przekładało na boisku, na naszą grę” -ocenił Jakub Rohnka. Podopieczni Andrzeja Kowala na dwie kolejki przed końcem fazy zasadniczej mieli jeszcze szansę na awans do fazy play-off, a Jakub Rohnka zagrał w dziewiętnastu spotkaniach i dla swojego zespołu wywalczył osiemdziesiąt punktów.

 

Jeszcze w trakcie trwania rozgrywek włodarze klubu mówili, że będą chcieli zachować stabilny skład na sezon 2020/2021. Dziś MKS Ślepsk Malow Suwałki poinformował o przedłużeniu kontraktu z Jakubem Rohnką. „Wiedziałem, że trener Andrzej Kowal będzie mnie chciał na kolejny sezon. Ja chciałem zostać, także nie było dużo rzeczy do ustalenia. Bardzo szybko doszliśmy do porozumienia, także zostaje na kolejny sezon. Bardzo się z tego cieszę” – powiedział Jakub Rohnka. Przyjmujący to kolejny siatkarz, który zdecydował się na pozostanie w zespole. Wcześniej takie decyzje podjęli Bartłomiej Bołądź, Paweł Filipowicz oraz Cezary Sapiński, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

 

 

Źródło: slepsksuwalki.pl/opracowanie własne