Dawid Konarski nie będzie kontynuował kariery w Jastrzębskim Węglu

Dawid Konarski zdecydował, że nie będzie kontynuował swojej kariery w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie spędził dwa lata. Atakujący na jednym z portali społecznościowych poinformował, że odchodzi z zespołu Jastrzębskiego Węgla, z którym wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski w sezonie 2018/2019.

 

Dawid Konarski do zespołu z województwa śląskiego dołączył przed sezonem 2018/2019 po rocznej przygodnie z ligą turecką, gdzie występował w drużynie Ziraat Bankasi Ankara. Atakujący reprezentacji Polski w rozgrywkach 2018/2019 stanowił o sile Jastrzębskiego Węgla, z którym wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski. W zakończonym przedwcześnie sezonie, Konarski, był wiodącą postacią w jastrzębskiej ekipie, zdobywając dla zespołu trzysta sześćdziesiąt dziewięć punktów. Od jakiegoś czasu spekulowano, że Dawid Konarski zostanie na Śląsku na kolejny sezon. Dzisiaj wiadomo jednak, że tak się nie stanie. Atakujący za pomocą jednego z portali społecznościowych poinformował, że w kolejnych rozgrywkach nie będzie występował w barwach Jastrzębskiego Węgla. „Nie chcieliśmy się rozstawać, ale wirus i jego konsekwencje nas rozłączyły… Moja przygoda z Jastrzębskim Węglem pomału dobiega końca, w przyszłym sezonie nie będę reprezentował barw śląskiego klubu. Dziękuję prezesowi, sztabowi, graczom i wszystkim kibicom Jastrzębskiego Węgla za te 1,5 roku wspólnej walki i emocji. Jeszcze 4 tygodnie temu byliśmy praktycznie przy podpisach nowej umowy, a dzisiaj się żegnamy” – napisał Dawid Konarski.

 

Z wpisu atakującego wynika, że klub i on byli bliscy porozumienia w kwestii nowego kontraktu, ale trwająca pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany. Działaczy Profesjonalnej Ligi Siatkówki zmuszeni byli do przedwczesnego zakończenia rozgrywek o mistrzostwo Polski, o czym możecie przeczytać TUTAJ.  Póki co nie wiadomo, gdzie w kolejnych rozgrywkach klubowych zagra Konarski. Spekuluje się natomiast, że atakujący zgłosił się do draftu do ligi koreańskiej, a na Instagramie napisał, że czas na nowy kierunek.

 

 

Źródło: Informacja własna