Daniel Castellani zostaje w Olsztynie

Daniel Castellani to jeden z trenerów, który stery plusligowego zespołu objął w trakcie trwania sezonu 2019/2020. Jak informują włodarze Indykpolu AZS-u Olsztyn były szkoleniowiec reprezentacji Polski w dalszym ciągu będzie prowadził olsztyński zespół, z którym ostatecznie na zakończenie rozgrywek wywalczył ósme miejsce. 

 

Udana zmiana

 

Daniel Castellani stery w Indykpolu AZS-ie Olsztyn objął w styczniu, kiedy to po serii porażek ze stanowiska ustąpił Paolo Montagniani. Pomimo braku możliwości skorzystania z usług kontuzjowanego Jana Hadravy oraz przez moment niedysponowanego Remigiusza Kapicy, zespół otrzymał impuls do gry i był jedną z drużyn walczących o miejsce w play-offach. Ostatecznie w zakończonym przedwcześnie sezonie Indykpol AZS Olsztyn uplasował się na ósmym miejscu. Dobra postawa zespołu spowodowała, że Daniel Castellani otrzymał szansę na przygotowanie drużyny i poprowadzenie jej na przestrzeni całego sezonu. Argentyńczyk już pracuje nad planem przygotowań do kolejnych rozgrywek. „Wreszcie w tym trudnym czasie dla wszystkich, możemy się pochwalić dobrą informacją. Po dwóch miesiącach negocjacji, rozmowy z Danielem Castellanim dobiegły końca. Jeden z najlepszych trenerów na świecie będzie prowadził w nowym sezonie Indykpol AZS Olsztyn i bardzo się z tego cieszę. Umowa została podpisana na rok. Teraz mamy czas, aby zastanowić się nad koncepcją nowej drużyny” – powiedział po podpisaniu kontraktu z argentyńskim szkoleniowcem prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA, Tomasz Jankowski.

 

Przypomnijmy, że Daniel Castellani w Polsce znany jest z pracy z plusligowymi drużynami oraz reprezentacją Polski, z którą w 2009 roku zdobył mistrzostwo Europy. Szkoleniowiec w swojej historii pracował także z drużynami narodowymi Argentyny. Daniel Castellani prowadził również liczne klubowe drużyny, grające w czołowych ligach świata, jak choćby Sir Safety Perugia. Szkoleniowiec pracował również na parkietach ligi tureckiej, belgijskiej oraz w Brazylii. Argentyńczyk, z sukcesami, trenował również zespoły występujące w PlusLidze, PGE Skrę Bełchatów, z którą trzykrotnie zdobył tytuł mistrza Polski oraz ówczesną ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.

 

 

 

Źródło: http://www.indykpolazs.pl/informacja własna