Nicolas Szerszeń wraca do Asseco Resovii Rzeszów

Jak informują włodarze MKS-u Ślepska Malow Suwałki, Nicolas Szerszeń w kolejnym sezonie reprezentować będzie barwy Asseco Resovii Rzeszów, skąd w minionym roku został wypożyczony do Suwałk. W sezonie 2019/2020 przyjmujący był jednym z filarów plusligowego beniaminka, a w rozgrywkach 2020/2021 ma wzmocnić rzeszowski zespół.

 

Dobrze wykorzystany czas

 

Nicolas Szerszeń przygodę z siatkówką rozpoczynał w lidze amerykańskiej, gdzie od 2013 roku reprezentował Ohio State University. W trackie budowy zespołu na sezon 2018/2019 przyjmującego dostrzegli włodarze Asseco Resovii Rzeszów, a Nicolas Szerszeń zdecydował się na przenosiny na plusligowe parkiety. W swoim pierwszym sezonie w PlusLidze Nicolas Szerszeń nie miał zbyt wielu szans na grę i większą część sezonu spędził w kwadracie dla rezerwowych. Po zakończeniu rozgrywek siatkarz został wypożyczony z Asseco Resovii Rzeszów do wchodzącego na plusligowe parkiety, MKS-u Ślepsk Malow Suwałki. W Suwałkach Nicolas Szerszeń szybko stał się jednym z podstawowych zawodników, a pod skrzydłami Andrzeja Kowala rozwinął swoje umiejętności. Przyjmujący często brał ciężar gry na swoje barki, a jego zagrywka sprawiała rywalom wiele problemów. Tylko w tym elemencie Nicolas Szerszeń zdobył czterdzieści dziewięć punktów, co uplasowało go na pierwszej pozycji rankingu najlepiej zagrywających zawodników w PlusLidze. W sumie przyjmujący zdobył dla swojego zespołu czterysta siedem „oczek”, a na swoim koncie ma również pięć statuetek MVP. Po tak udanym sezonie, gdzie plusligowy beniaminek był jedną z niespodzianek i ostatecznie zajął dziewiąte miejsce, Nicolas Szerszeń wraca do Asseco Resovii Rzeszów. „Bardzo chciałbym podziękować za całe okazane wsparcie. Myślę, że moglibyśmy zagrać jeszcze kilka porządnych spotkań i dać z siebie maksimum. Sezon zakończył się nietypowo, ale wszyscy pokazaliśmy, że siatkówka stoi w Suwałkach na najwyższym poziomie”- powiedział Nicolas Szerszeń.

 

Asseco Resovia Rzeszów, odmiennie od MKS-u Ślepsk Malow Suwałki, ostatnich rozgrywek nie może zaliczyć do udanych. Rzeszowianie uplasowali się na trzynastym miejscu w końcowej kwalifikacji, a w trakcie sezonu doszło do zmiany trenera. Na stanowisku pierwszego szkoleniowca Piotra Gruszkę zastąpił Emmanuele Zanini. Na razie jednak nie wiadomo jak potoczą się losy włoskiego szkoleniowca oraz kto obok Nicolasa Szerszenia będzie stanowił o sile rzeszowian w sezonie 2020/2021.

 

 

 

Źródło: slepsksuwalki.pl/opracowanie własne