Jastrzębski Węgiel gotowy do gry w Lidze Mistrzów

Jak informują włodarze Jastrzębskiego Węgla zespół jest gotowy by ewentualnie dokończyć rozgrywki Ligi Mistrzów w późniejszym terminie.  O swojej decyzji jastrzębski klub poinformował w piśmie wystosowanym do europejskiej federacji. Przypomnijmy, że z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki zostały zawieszone na etapie ćwierćfinałów.

 

Kilka tygodni temu, z obaw o zdrowie zawodników, Jastrzębski Węgiel odmówił wyjazdu do Włoch na mecz ćwierćfinałowy z Itas Trentino. Powodem była pogarszająca się sytuacja i co raz większa liczba zakażonych koronawirusem we Włoszech. Ostatecznie CEV zezwolił na rozegranie spotkań na neutralnym terenie, jednak z powodu epidemii nie doszły one do skutku. Na razie nie wiadomo jak potoczą się losy zawieszonych rozgrywek Ligi Mistrzów. Kilka dni temu zarząd klubu wraz z zawodnikami oraz sztabem szkoleniowym podjął decyzję o skróceniu obowiązywania kontraktów w zakresie świadczeń sportowych do 31 marca, jednak jeśli rozgrywki Ligi Mistrzów miałyby być wznowione zespół jest gotowy do gry. Włodarze Jastrzębskiego Węgla wystąpili również do Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej z wnioskiem by włączyć kluby, które z powodu panujące sytuacji nie mogą dalej rywalizować na boisku, do rozgrywek przeprowadzonych w sezonie 2020/2021. Wniosek ten dotyczy wszystkich zespołów, które pozostały w grze, w momencie zawieszenia rozgrywek.

 

 

Poniżej prezentujemy komunikat zarządu Jastrzębskiego Węgla S.A

 

Zarząd KS Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że w związku z zawieszeniem rozgrywek Ligi Mistrzów w sezonie 2019/2020 na etapie ćwierćfinałów i brakiem dalszych decyzji Europejskiej Konfederacji Siatkarskiej (CEV) w tym zakresie, wystosowaliśmy pismo do CEV, w którym nasz klub wyraził wolę dokończenia bieżącej edycji tych rozgrywek w późniejszym terminie, jeżeli zapadnie takowa decyzja europejskich władz siatkarskich i jeżeli będzie to możliwe w obliczu panującej pandemii COVID-19. Stale podkreślamy, że zdrowie zawodników jest najważniejsze.

Jednocześnie przypominamy, że nasz klub zawarł porozumienie z zawodnikami o zakończeniu z dniem 31 marca 2020r. kontraktów w zakresie świadczenia usług sportowych, natomiast kontrakty dotyczące świadczenia usług reklamowych w sezonie 2019/2020 nadal będą obowiązywać. Zawarte porozumienie uwzględnia również ewentualny udział zawodników i sztabu szkoleniowego w dokończeniu obecnej edycji Ligi Mistrzów w przypadku stosownej decyzji CEV w tym zakresie.

Ponadto w naszym piśmie skierowanym do CEV wystąpiliśmy z wnioskiem, aby w przypadku braku możliwości dokończenia bieżącej edycji rozgrywek Ligi Mistrzów do kolejnej jej edycji w sezonie 2020/2021 włączony został zespół Jastrzębskiego Węgla oraz inne zespoły, które w tej edycji pozostały jeszcze w grze, a z przyczyn od nich niezależnych nie mają możliwości dokończenia tych rozgrywek.

Wobec złożonego pisma klub oczekuje na ostateczne stanowisko CEV w tej sprawie.

Adam Gorol

Prezes Zarządu

KS Jastrzębski Węgiel S.A.

 

 

 

Źródło: informacja prasowa/opracowanie własne