PZPS wyjaśnia przyszłość Vitala Heynena

W związku z licznymi publikacjami medialnymi Polski Związek Piłki Siatkowej oficjalnie ustosunkował się do przyszłość Vitala Heynena w reprezentacji Polski. Kontrakt Belga obowiązywać miał do Igrzysk Olimpijskich w Tokio i, pomimo przełożenia turnieju, tak się stanie, bowiem kontrakt Vitala Heynena zostanie przedłużony.

 

Misja: Igrzyska Olimpijskie

 

Vital Heynen trenerem biało-czerwonych został w 2018 roku i od tego momentu z sukcesami prowadzi reprezentację Polski w kolejnych turniejach. W tym czasie Polacy sięgnęli po mistrzostwo Świata, brązowy medal Ligi Narodów oraz mistrzostw Europy, a także mają w swoim dorobku srebrny medal Pucharu Świata. Jednak najważniejszym celem w dotychczasowej pracy Vitala Heynena było wywalczenie olimpijskiej kwalifikacji, co udało się zrealizować w sierpniu minionego roku. Igrzyska Olimpijskie miały odbyć się na przełomie lipca i sierpnia lecz ze względu na pandemię koronawirusa zostały przełożone na przyszły rok. W związku z takim biegiem wydarzeń pojawiło się wiele spekulacji na temat pracy Vitala Heynena z polską kadrą. Początkowo do rozmów Belga z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej miało dojść w maju, to jednak już teraz obie strony wyraziły chęć dalszej współpracy, utrzymując cel jakim jest medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Szczegóły nowego kontraktu Belga zostaną uzgodnione po uspokojeniu się obecnej sytuacji na świecie.

 

Na razie nie wiadomo jeszcze jak dokładnie wyglądać będzie najbliższy sezon reprezentacyjny, bowiem w dalszym ciągu FIVB podtrzymuje decyzję o rozegraniu Ligi Narodów w późniejszym terminie. Pomimo wielu niewiadomych Vital Heynen przygotowuje plan szkoleniowy oraz treningowy, który obejmuje również udział biało-czerwonych w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, które zostaną rozegrane między 23 lipca a 8 sierpnia 2021 roku.

 

 

Poniżej prezentujemy całość oświadczenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej

W nawiązaniu do dzisiejszej publikacji pt. „Heynen bez umowy na Igrzyska w Tokio” zamieszczonej w „Przeglądzie Sportowym” Polski Związek Piłki Siatkowej pragnie w sposób jasny i przejrzysty uporządkować fakty związane z kontynuacją pracy Vitala Heynena – trenera reprezentacji Polski mężczyzn.

1. Jeszcze w grudniu 2019 roku Jacek Kasprzyk – prezes PZPS oraz Vital Heynen – trener reprezentacji Polski mężczyzn zgodnie ustalili, że w kwestii współpracy po Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 będą rozmawiać w maju 2020 roku.

2. Sytuacja związana z pandemią koronawirusa sprawiła, że nie czekając do maja tego roku – prezes Jacek Kasprzyk w trakcie niedawnych telekonferencji z trenerem Vitalem Heynenem – upoważnił selekcjonera do przygotowania i realizacji planów szkoleniowych i startowych obejmujących również turniej olimpijski w Tokio, bez względu na termin jego rozegrania. To w rozumieniu obydwu stron oznacza, że kontrakt będzie kontynuowany. Zarówno PZPS, jak i szkoleniowiec uznali, że do ustalenia szczegółów kontynuacji kontraktu dojdzie po uspokojeniu sytuacji związanej z pandemią COVID 19.

3. Selekcjoner z powierzonych obowiązków wywiązuje się niezwykle sumiennie, zgodnie z obowiązującym nadal obecnym kontraktem.

4. Trener Vital Heynen oświadczył nam dzisiaj, że warunki kontynuacji (nowego) kontraktu będzie ustalał z PZPS osobiście.

 

 

 

Źródło: pzps.pl/opracowanie własne