Poznaliśmy nową datę Igrzysk Olimpijskich

W minionym tygodniu zapadła decyzja o przełożeniu Igrzysk Olimpijskich z powodu pandemii koronawirusa. Jednak Międzynarodowy Komitet Olimpijski szybko podjął decyzje o nowej dacie rozegrania Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Według zapowiedzi turniej olimpijski rozpocznie się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia 2021 roku.

 

 

 

Ze względu na obecnie panującą sytuację na całym świecie wielu sportowców oraz krajowych komitetów apelowała o przełożenie Igrzysk Olimpijskich, które miały zostać rozegrane na przełomie lipca i sierpnia 2020 roku. Gospodarzem turnieju miało być Tokio, jednak w miniony wtorek Międzynarodowy Komitet Olimpijski oraz rząd Japonii podjęli decyzję o przełożeniu Igrzysk na przyszły rok. Wydarzenie jest bezprecedensowe, bowiem po za okresem wojennym gdzie turniej został odwołany, Letnie Igrzyska Olimpijskie odbywały się w planowanych terminach. Bez wątpienia sytuacja z jaką obecnie mierzy się cały świat jest wyjątkowa, a zdrowie uczestników turnieju jest ważniejsze. Początkowo zakładano, że Igrzyska Olimpijskie mają odbyć się nie później niż latem 2021 roku, lecz Międzynarodowy Komitet Olimpijski oraz japoński rząd szybko porozumiały się odnośnie nowego terminu. Według nowych ustaleń ceremonia otwarcia odbędzie się 23 lipca, a Tokio najlepszy sportowców gościć będzie do 8 sierpnia.

 

 

Japonia prawo do organizacji Igrzysk Olimpijskich otrzymała w 2013 roku, pokonując w ostatecznym rozstrzygnięciu kandydaturę Turcji oraz Hiszpanii, i od tego momentu w Tokio rozpoczęto przygotowania do najważniejszej imprezy czterolecia. Na ten moment Japonia poniosła koszty w wysokości 13 miliardów dolarów by przygotować całą infrastrukturę. Pomimo przełożenia Igrzysk Olimpijskich na 2021 roku nazwa oraz towarzyszące jej hasła pozostały bez zmian. Jak zapowiadają organizatorzy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, bilety zakupione przez kibiców nie tracą swojej ważność. Dodatkowo organizatorzy zapewnią ewentualny zwrot kosztów.

 

 

 

Źródło: reuters.com/opracowanie własne