Wakacyjna odsłona PlusLigi

Polska Liga Siatkówki szykuje dla kibiców nie lada niespodziankę, mianowicie w najbliższe wakacje klubu siatkarskiej ekstraklasy miałyby rywalizować w nieco zmienionej formule. Zespoły rywalizowałyby w kilku turniejach rozegranych na boiskach do siatkówki plażowej. Obecnie tworzone są niezbędne przepisy.

 

 

 

W normalnej sytuacji właśnie rozpoczynalibyśmy zmagania w fazie play-off, jednak ze względu na pandemię koronawirusa tak się nie stanie. W trosce o zdrowie zawodników, sztabów szkoleniowych oraz wszystkich osób pracujących przy obsłudze spotkań kilka dni temu Zarząd PLS podjął decyzję o zakończeniu sezonu. Jednak jak informuje Artur Popko, pełnomocnik spółki, PLS rozważa przeprowadzenie rozgrywek letnich, zarówno w PlusLidze jak i w siatkarskiej lidze kobiet. Zespoły miałyby rywalizować w kilku turniejach, które zorganizowane byłyby na boiskach do siatkówki plażowej. Obecnie Polska Liga Siatkówki pracuje nad przygotowaniem odpowiednich przepisów, a rozegranie wakacyjnych rozgrywek zależy od sytuacji epidemiologicznej.  „Zakładamy stworzenie letnich rozgrywek dla naszych klubów obu najwyższych lig, mamy zresztą już potwierdzone zainteresowanie i chęć udziału naszych klubów. W tej chwili tworzone są wszystkie niezbędne regulaminy, zasady, by móc wystartować z walką w wakacje. O jaką formę rywalizacji nam chodzi? Graliśmy kilka razy w nietypowych turniejach na plaży i chcemy ten pomysł rozwinąć w Polsce. Chodzi o zespoły, które będą rywalizować po cztery osoby, a nie po dwie, jak to się odbywa w klasycznej odmianie beach volleya. Tak jak mówiłem, trwają teraz intensywne prace organizacyjne, gdy tylko będziemy pewni sytuacji zdrowotnej w naszym kraju, poinformujemy o szczegółach i zaczniemy grać”- powiedział Artur Popko.

 

 

Takie rozwiązanie z pewnością jest korzystne dla zawodników, którzy nie znajdą się w szeregach reprezentacji, choć również rozgrywki reprezentacyjne stoją pod znakiem zapytania. Liga letnia byłaby szansą dla zawodników na regularny trening, którego obecnie brakuje, grę oraz na lepsze przygotowanie się do regularnego sezonu PlusLigi, którego początek planowany jest na jesień. Zainteresowanie udziałem w rozgrywkach letnich wyraziły już zespoły najwyższych klas rozgrywkowych.

 

 

 

Źródło: Informacja prasowa/opracowanie własne