Uroš Kovačević siatkarzem roku w Serbii, Slobodan Kovač najlepszym trenerem

Rok 2019 był udany dla reprezentacji Serbii, która we Francji sięgnęła po tytuł najlepszego zespołu Starego Kontynentu, pokonując w finale mistrzostw Europy Słoweńców. Najlepszym zawodnikiem tego turnieju został z kolei wybrany Uroš Kovačević, który był jednym z czołowych siatkarzy swojej drużyny narodowej.

 

Mistrzostwo zaowocowało wyróżnieniem

 

Slobodan Kovač funkcję trenera reprezentacji Serbii objął po nieudanym dla serbskiej kadry interkontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich. Serbowie przegrali wówczas bilet do Tokio z Włochami. Nowy szkoleniowiec miał niewiele czasu na zapoznanie się z zawodnikami, ponieważ we wrześniu czekała ich kolejna ważna impreza, jaką niewątpliwie były mistrzostwa Europy. Kovač szybko odmienił grę serbskiej drużyny narodowej, która w konsekwencji nie przegrała żadnego spotkania podczas mistrzostw Europy i sięgnęła po złoty medal tej imprezy, pokonując w finale reprezentację Słowenii.

 

 

Najlepszy siatkarz drugi rok z rzędu

 

W 2019 roku Uroš Kovačević wraz z reprezentacją Serbii wywalczył złoty medal mistrzostw Europy, które odbywały się w Belgii, Holandii, Słowenii oraz we Francji. Przyjmujący był ważnym ogniwem swojej drużyny narodowej podczas turnieju, niekiedy biorąc ciężar gry na swoje ramiona. Taka postawa zaowocowała tym, że Kovačević został wybrany najlepszym przyjmującym oraz najbardziej wartościowym zawodnikiem mistrzostw Starego Kontynentu. Zawodnik ten został także doceniony w swoim kraju, gdzie po raz drugi z rzędu, został wybrany najlepszym siatkarzem mijającego roku w Serbii.

 

 

Ważny cel przed reprezentacją

 

Aktualnie reprezentacja Serbii skupia się na jednym celem, jakim są przygotowania się do europejskich kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich, które w dniach 5-10 stycznia odbędą się w Berlinie. Podczas tego turnieju osiem ekip: Serbia, Francja, Bułgaria, Słowenia, Belgia, Holandia oraz Czechy, będzie rywalizowało o jeden bilet do Tokio. Jest to turniej ostatniej szansy, przez niektórych nazywany „igrzyskami śmierci”, ponieważ czołowe ekipy Europy zagrają o jedną przepustkę na najważniejszą imprezę czterolecia.

 

O szerokim składzie reprezentacji Serbii na berliński turniej pisaliśmy TUTAJ.

 

 

 

Źródło: http://www.ossrb.org/opracowanie własna