Czternastoosobowy skład Słoweńców na kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich

Podopieczni trenera Alberto Gulianiego 27 grudnia rozpoczną przygotowania do europejskiego turnieju kwalifikacyjnego do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich. Włoski szkoleniowiec zdecydował, że w zgrupowaniu weźmie udział czternastu zawodników, którzy pojadą do Berlina by walczyć z pozostałymi drużynami walczyć o jeden bilet do Tokio.

 

Słoweńcy z przygotowaniami do turnieju wystartują 27 grudnia. Zgrupowanie reprezentacji odbędzie się w Lublanie. Włoski szkoleniowiec, Alberto Guliani, zdecydował, że w przygotowaniach weźmie udział czternastu zawodników, którzy pojadą do Berlina by walczyć o awans na Igrzyska Olimpijskie. Wśród powołanych siatkarzy znalazło się trzech graczy, którzy na co dzień występują w PlusLidze: Dejan Vinčić, Tonček Štern oraz Alen Pajenk. Wśród zawodników, którzy wezmą udział w styczniowej rywalizacji nie mogło zabraknąć kapitana drużyny narodowej, Tine Urnauta, Klemena Čebulja, Jana Kozamernika czy Mitji Gaspariniego. Z powodu kontuzji w turnieju nie weźmie udziału Alen Šket, którego miejsce zajął siedemnastoletni Rok Možič.

 

W ramach przygotowań do turnieju kwalifikacyjnego Słoweńcy rozegrają mecz sparingowy z reprezentacją Holandii. Spotkanie to odbędzie się 2 stycznia o godzinie 17.00 w Mariborze.

 

 

Europejskie „Igrzyska śmierci”

 

Europejski turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich odbędzie się w dniach 5-10 stycznia w Berlinie. Słoweńcy w fazie grupowej rywalizować będą z Belgami, Czechami oraz gospodarzami, Niemcami. W grupie B zagrają z kolei Francuzi, Serbowie, Holendrzy oraz Bułgarzy. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do półfinałów, które rozegrane zostaną 9 stycznia, z kolei mecz finałowy zaplanowany został na 10 stycznia. Awans do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich wywalczy tylko jeden zespół.

 

 

Skład reprezentacji Słowenii na kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich:

 

Rozgrywający: Dejan Vinčić, Gregor Ropret

 

Atakujący: Mitja Gasparini, Tonček Štern

 

Środkowi: Jan Kozamernik, Matic Videčnik, Alen Pajenk, Sašo  Štalekar

 

Przyjmujący: Tine Urnaut, Klemen Čebulj, Rok Možič, Žiga Štern

Libero: Jan Klobučar, Jani Kovačić

 

 

 

Źródło: http://www.odbojka.si/opracowanie własne