Śliwka i Kaczmarek na dłużej w Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle

Aleksander Śliwka i Łukasz Kaczmarek to kolejny zawodnicy, którzy zdecydowali się na przedłużenie umowy z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. „Jestem w najlepszym klubie w Polsce, dla mnie to wielkie wyróżnienie” – przyznaje Kaczmarek. „Tutaj mamy wszystko, czego potrzebuje siatkarz” – dodaje Śliwka.

 

Łukasz Kaczmarek do Kędzierzyna-Koźla przeniósł się przed rozpoczęciem sezonu 2018/2019, kiedy to rozegrał bardzo dobry sezon w barwach Cuprum Lubin. Atakujący szybko stał się kluczowym zawodnikiem Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i poprowadził ją po Puchar Polski oraz kolejny złoty medal mistrzostw Polski. Natomiast przed rozpoczęciem ligowych zmagań, w obecnie trwającym sezonie, wraz z drużyną zdobył Suprpuchar. Choć trwający sezon nie jest dla Łukasza Kaczmarka łatwy, bowiem najpierw zawodnik zmagał się z powikłaniami po grypie, a dziś klub poinformował że z powodu złamania kości śródstopia atakującego czeka kilkutygodniowa przerwa, to jednak włodarze drużyny zdecydowali się o przedłużeniu kontraktu o kolejny sezon. „Długo nie trzeba było mnie przekonywać do pozostania w ZAKSIE, po otrzymaniu propozycji nie zastanawiałem się ani sekundy. Jestem w najlepszym klubie w Polsce, z najlepszym sztabem szkoleniowym, dla mnie to wielkie wyróżnienie, móc dalej bronić barw Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle”- powiedział Łukasz Kaczmarek

 

Kolejnym zawodnikiem, który w przyszłym sezonie będzie reprezentować barwy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle jest Aleksander Śliwka. Zawodnik doświadczenie na plusligowych parkietach zbierał grając w Warszawie czy Indykpolu AZS-ie Olsztyn. Młody przyjmujący do kędzierzyńskiego zespołu przeniósł się z Asseco Resovi Rzeszów. Choć od początku swojej przygody w PlusLidze Aleksander Śliwka prezentuje dobry poziom, to właśnie w Kędzierzynie-Koźlu sięgał po największe klubowe trofea jakimi są Puchar Polski czy mistrzostwo kraju. Dla Aleksandra Śliwki sezon 2020/2021 będzie trzecim w barwach Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. „Rozmowy o przyszłości rozpoczęliśmy dosyć wcześnie, mamy dopiero luty, cieszę się, że zainteresowanie ZAKSY moją osobą pojawiło się tak szybko. Nie zastanawiałem się długo podejmując tę decyzje i bardzo się cieszę, że ZAKSA jest klubem, w którym mogę kontynuować swoją przygodę”- powiedział Aleksander Śliwka.

 

 

 

Aleksander Śliwka i Łukasz Kaczmarek to kolejni zawodnicy, który zdecydowali się na przedłużenie kontraktów z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, wcześniej bowiem na taki krok zdecydował się Benjamin Toniutti. Już po raz kolejny włodarze kędzierzyńskiego zespołu rozpoczynają budowę składu od utrzymania podstawowych zawodników z obecnego składu drużyny. W obecnie trwających rozgrywkach podopieczni Nikoli Grbićia prezentują stabilną formę, co pozwoliło na awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, a w PlusLidze kędzierzynianie plasują się obecnie na drugim miejscu w tabeli.

 

 

Źródło: zaksa.pl/opracowanie własne