Tunezja ostatnim uczestnikiem Memoriału Wagnera

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera stał się najpopularniejszym towarzyskim turniejem w siatkarskim świecie i od lat jest dla reprezentacji Polski ostatecznym sprawdzianem przed imprezą sezonu. W tym roku dość wcześnie poznaliśmy wszystkich uczestników XVIII edycji, która ponownie zostanie rozegrana w krakowskiej Tauron Arenie.

 

Znamy komplet uczestników 

 

Argentyna, Iran i Tunezja – to przeciwnicy, z którymi Mistrzowie Świata zmierzą się w krakowskiej TAURON Arenie w dniach 9-11 lipca. Pierwszego z nich organizatorzy ogłosili już na początku roku, co mogło zaostrzyć apetyty kibiców, bo Argentyńczycy to bardzo ciekawy zespół. Następnie padł hitowy uczestnik – doskonale znany Polakom Iran, z którym to od kilku lat prowadzą walkę o najwyższe cele. Teraz z kolei poznaliśmy uczestnika zamykającego skład, czyli egzotyczną Tunezję.

 

Kibice z pewnością mogą być zadowoleni z tak dobranych sparing partnerów, ponieważ wszyscy to uczestnicy tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Na ten fakt uwagę zwrócił także Jerzy Mróz, prezes Zarządu Fundacji Huberta Jerzego Wagnera: „Cieszę się, że w Memoriale zagrają tylko te drużyny, które wystąpią później na igrzyskach w Tokio. Dodatkowo jest mi bardzo miło, że będziemy gościć Tunezyjczyków, których reprezentację prowadził przecież Hubert Wagner. To dla nas wszystkich okazja do wspomnień i realizacja celu, który sobie zakładaliśmy przy tworzeniu Memoriału – ciągłego wspominania naszego wielkiego trenera i przypominania o nim młodszym pokoleniom”.

 

 

XVIII edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, tak jak cztery poprzednie, odbędzie się w piętnastotysięcznej TAURON Arenie w Krakowie. W 2019 organizatorzy sprzedali wszystkie bilety, a w drugi i trzeci dzień turnieju na trybunach zasiadł komplet kibiców.
Tegoroczna edycja z pewnością również będzie wyjątkowa – będzie to ostatni występ biało-czerwonych przed wylotem do Tokio na najważniejszą imprezę czterolecia, czyli Igrzyska Olimpijskie. Polacy rozegrają pierwszy mecz 25. lipca, czyli równo dwa tygodnie po ostatnim spotkaniu Memoriału, a ich przeciwnikiem będzie właśnie jeden z uczestników, Iran.

 

 

 

Źródło: informacja prasowa