Słoweńcy sparują z Holendrami

Siatkarze reprezentacji Słowenii i Holandii w ramach przygotowań do europejskiego turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich rozegrali już między sobą dwa mecze sparingowe. Pierwsze spotkanie padło łupem Holendrów, a w drugim triumfowali gospodarze. Obie ekipy zmierzą się ze sobą jeszcze jeden raz.

 

Pierwsze spotkanie sparingowe pomiędzy Słoweńcami a Holendrami odbyło się 30 grudnia. Mecz ten był bardzo wyrównany, a o wygranej w poszczególnych partiach decydowały niuanse. W starciu tym lepsi okazali się podopieczni trenera Roberto Piazzy, którzy wygrali w trzech setach. Szkoleniowcy obu ekip umówili się jednak na rozegranie dodatkowej, czwartej odsłony, w której triumfowali gospodarze. W pojedynku tym najlepiej punktującym w reprezentacji Holandii był Nimir Abdelaziz, który dla swojego zespołu zdobył aż dwadzieścia osiem „oczek”. Po drugiej stronie siatki najbardziej skutecznym siatkarzem był Klemen Čebulj, który na konto swojej ekipy zapisał dwadzieścia jeden punktów.

 

Słowenia – Holandia 0:3 (22:25, 23:25, 22:25)
dodatkowy set: 25:23 dla Słowenii

 

 

Następnego dnia obie ekipy ponownie zmierzyły się ze sobą. Szkoleniowcy obu ekip zdecydowali się na zmiany w składzie w porównaniu z pierwszym spotkaniem. Od początku meczu swój rytm gry narzucili Słoweńcy, którzy pewnie triumfowali w dwóch pierwszych setach. W kolejnej partii, po grze na przewagi, lepsi okazali się przyjezdni. W czwartej, decydującej odsłonie, podopieczni trenera Alberto Giulianiego zdominowali rywali, pozwalając im na zdobycie jedynie czternastu „oczek”. W starciu tym liderem swojej słoweńskiej ekipy był Tonček Štern, który zdobył dwadzieścia trzy punkty. Ważnym ogniwem swojej drużyny był także siedemnastoletni Rok Možič, który na swoje konto zapisał dwadzieścia „oczek”. Po drugiej stronie siatki najlepiej spisał się występujący w Indykpolu AZS-ie Olsztyn, Robbert Andringa, zdobywając piętnaście punktów. O trzy „oczka” mniej na swoje konto zapisał Wouter Ter Maat (dwanaście).

 

Słowenia – Holandia 3:1 (25:17, 25:21, 26:28, 25:14)

 

 

Obie ekipy zmierzą się ze sobą jeszcze jeden raz. 2 stycznia Słoweńcy i Holendrzy zagrają w Mariborze, a spotkanie to będzie otwarte dla publiczności. Dla obu drużyn będzie to ostatni sprawdzian przed europejskim turniejem kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich, który w dniach 5-10 stycznia odbędzie się w Berlinie.

 

 

 

Źródło: http://www.odbojka.si/opracowanie własne