Kontrakt Marcina Możdżonka rozwiązany za porozumieniem stron

Marcin Możdżonek w ostatnim czasie, ze względu na kontuzję nogi, nie mógł pomóc rzeszowskiej drużynie. Jak poinformowali włodarze Asseco Resovii Rzeszów w porozumieniu z zawodnikiem podjęto decyzję o rozwiązaniu kontraktu. Kibice będą mieć możliwość pożegnania środkowego podczas meczu, który zostanie rozegrany 26 lutego.

 

Do Asseco Resovii Rzeszów Marcin Możdżonek dołączył przed rozpoczęciem sezonu 2016/2017. Od początku środkowy stał się jednym z kluczowych zawodników drużyny, co zaowocowało powierzeniem mu funkcji kapitana. Rzeszowianie nie mają za sobą dobrych sezonów, a w trwających rozgrywkach spisują się znacznie poniżej oczekiwań. Od początku sezonu 2019/2020 Marcin Możdżonek wystąpił tylko w czterech meczach. Przyczyną ostatniej nieobecności zawodnika jest kontuzja lewej nogi, z którą środkowy zmagał się już wcześniej. Powrót do formy i treningów znacznie się przedłuża, choć początkowo zakładano szybszy powrót Marcina Możdżonka do zespołu. Po ostatnich badaniach wiadomo jednak, że kontuzja wykluczyła środkowego do końca rozgrywek. Taki bieg wydarzeń spowodował, że Marcin Możdżonek oraz włodarze rzeszowskiego klubu podjęli decyzję o rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron. Na razie nie wiadomo jeszcze jakie kroki zostaną podjęte w celu przywrócenia zawodnika do treningów, czekają go bowiem szczegółowe badania. „Niestety kończę przygodę z Asseco Resovią i nie tak to sobie wyobrażałem. Odnowiła mi się kontuzja lewej nogi, którą już dwa lata temu miałem operowaną. Nie do końca wiadomo jeszcze co z nią jest, czy wymaga ona leczenia operacyjnego, czy wystarczy rehabilitacja. Ale fakt jest taki, że w tym sezonie nie będę mógł już wziąć udziału w żadnym meczu” – powiedział Marcin Możdżonek. Po raz ostatni Marcin Możdżonek pojawi się w barwach rzeszowskiej drużyny podczas spotkania z zespołem VERVA Warszawa ORLEN Paliwa, które zostanie rozegrane 26 lutego.

 

Wobec przedłużającej się absencji Marcina Możdżonka już wcześniej zarząd klubu podjął decyzję o zakontraktowaniu Tomasza Kalembki, o czym pisaliśmy TUTAJ. Nie była to jednak jedyna personalna zmiana w rzeszowskim klubie, na stanowisku pierwszego trenera Piotra Gruszkę zastąpił Emanuele Zanini, o czym możecie przeczytać TUTAJ. Asseco Resovia Rzeszów zajmuje obecnie dwunaste miejsce w PlusLigowej tabeli, mając na swoim koncie tylko sześć wygranych spotkań, co nie ułatwia walki o miejsce w fazie play-off.

 

 

 

Źródło: assecoresovia.pl/opracowanie własne