Lebedew żegna się z zespołem z Zawiercia

W związku z ostatnimi niezadowalającymi wynikami Aluron Virtu CMC Zawiercie, prezes klubu oraz trener Mark Lebedew podjęli decyzję, że od 14 lutego Australijczyk nie będzie pełnił funkcji szkoleniowca zawiercian. W nadchodzących spotkaniach zespół prowadził będzie Dominik Kwapisiewicz, dotychczasowy asystent Lebedewa.

 

Duże nadzieje

 

Mark Lebedew trenerem Aluron Virtu CMC Zawiercie został przed rozgrywkami 2018/2019, kiedy to zawiercianie mieli za sobą niezwykle udany debiutancki rok. W zespole doszło do wielu zmian kadrowych, a od pierwszych meczów pod wodzą Marka Lebedewa Jurajscy Rycerze pokazywali, że nie będą łatwym rywalem nawet dla wyżej notowanych rywali. W trakcie minionego sezonu zawiercianie wywalczyli awans do turnieju finałowego Pucharu Polski, a w trakcie półfinałów mistrzostw Polski byli o krok od sprawienia niespodzianki i pokonania zespołu z Kędzierzyna-Koźla. Tak się jednak nie stało, a w zmaganiach o brązowy medal, mimo ogromnej walki, podopieczni Marka Lebedewa musieli uznać wyższość Jastrzębskiego Węgla. Wynik jaki zespół osiągnął na zakończenie sezonu 2018/2019 był niezwykle satysfakcjonujący, a dodatkową nagrodą był awans do Pucharu Challenge. Jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia, i choć wszyscy w Zawierciu zdawali sobie sprawę, że o powtórzenie wyniku z minionych rozgrywek będzie ciężko, to cele z jakimi zespół przystąpił do trwającego sezonu były wysokie. Warto zaznaczyć, że w drużynie nie doszło do wielkich zmian kadrowych, a trzon drużyny został utrzymany. Początek sezonu 2019/2020 nie zwiastował, że zespół znajdzie się w takiej sytuacji. Po dobrym początku, w grudniowym natłoku spotkań Jurajscy Rycerze zaczęli odnosić porażki na plusligowych parkietach. Początkowo inaczej przedstawiała się sytuacja drużyny w Pucharze Challenge, gdzie podopieczni Marka Lebedewa awansowali do 1/8 turnieju i byli o dwa sety od awansu do kolejnej rundy. Ostatecznie jednak to Spor Toto Ankara mógł cieszyć się ze zwycięstwa, pomimo, że zawiercianie prowadzili w złotym secie pięcioma punktami.

 

Z relacją ze spotkania zawiercian ze Spor Toto Ankara możecie zapoznać się TUTAJ

 

Taki bieg wydarzeń w europejskich pucharach oraz słaba postawa zespołu w PlusLidze spowodowała, że zarząd klubu wraz z trenerem podjęli decyzję o zakończeniu współpracy. „Staraliśmy się przed tym sezonem zrobić wszystko, aby zapewnić zespołowi możliwość kontynuacji wysokiego poziomu sportowego z poprzedniego sezonu. Niestety, sytuacja zmusiła nas do poszukiwania trudnych rozwiązań i wraz z trenerem podjęliśmy niechętnie decyzję, która ma dać impuls do poprawy gry drużyny. Nadal uważamy Marka Lebedewa za jednego z najlepszych specjalistów w swoim fachu i udowodnił to w poprzednim sezonie, kiedy efekty jego pracy przysporzyły nam wszystkim mnóstwo radości” – powiedział prezes Kryspin Baran.

 

Aluron Virtu CMC ma obecnie na swoim koncie dwadzieścia jeden punktów oraz dwanaście przegranych spotkań, a w najbliższej kolejce podejmie Jastrzębski Węgiel. W najbliższych spotkaniach Jurajskich Rycerzy poprowadzi Dominik Kwapisiewicz, który wprowadził klub do PlusLigi.

 

 

 

Źródło: http://www.aluronvirtucmc.pl/informacja własna