Kolejny lider zostaje w Perugii

Aleksandar Atanasijević to kolejny siatkarz, który zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Sir Safety Conad Perugią. Wcześniej na taki krok zdecydował się reprezentant Polski, Wilfredo Leon. Serbski atakujący, który we włoskim zespole występuje od 2013 roku będzie reprezentował barwy zespołu z Perugii do 2022 roku.

 

Aleksandar Atansijević do drużyny Sir Safety Conad Perugia trafił w 2013 po dwóch sezonach w PGE Skrze Bełchatów, z którą zdobył Puchar i Superpuchar Polski, wicemistrzostwo kraju, srebrny medal Ligi Mistrzów oraz brąz Klubowych Mistrzostw Świata. Serb od początku stał się podstawowym zawodnikiem ekipy z Perugii, zajmując na stałe miejsce w wyjściowym składzie. Dobra postawa Atanasijevicia spowodowała, że z miejsca został liderem  Sir Safety Conad Perugii. Nic więc dziwnego, że włodarze klubu po raz kolejny zdecydowali się na przedłużenie kontraktu z atakującym. Nowa umowa ma obowiązywać do 2022 roku. „Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy potwierdzić, że tak wspaniała postać, która jest niezwykle przywiązana do barw klubowych zdecydowała się na przedłużenie kontraktu. Przybycie Alka do naszego klubu spowodowało, że staliśmy się jednym z najlepszych zespołów we Włoszech i Europie. Przedłużenie kontraktu z takim zawodnikiem jest z pewnością świetną informacją dla naszych fanów oraz fanów siatkówki. Myślę, że widok sportowca o takim talencie, grającego w mistrzostwach Włoch jest przyjemny i leży w interesie wszystkich. Długa historia Perugii i Atanasijevicia będzie trwała nadal i mam nadzieję, że najbliższe dwa lata będą zwieńczone wielkimi sukcesami” – powiedział prezes Gino Sirci.

 

Aleksandar Atanasijević wraz z włoskim zespołem sięgnął po mistrzostwo kraju, trzy srebrne medale Serie A oraz jeden brązowy. Ponadto Serb dwukrotnie zdobył Puchar Włoch i Superpuchar. Również na europejskich parkietach serbski atakujący wraz z drużyną osiągał sukcesy (srebro i brąz Ligi Mistrzów).

 

Przedłużenie kontraktu z Atansijeviciem to kolejny krok w budowaniu zespołu na kolejne rozgrywki ligowe. Wcześniej na podpisanie nowej umowy z Sir Safety Conad Perugią zdecydował się reprezentant Polski, Wilfredo Leon, o czym więcej możecie przeczytać TUTAJ.

 

 

 

Źródło: http://www.sirsafetyperugia.it/opracowanie własne