Bułgarzy dwukrotnie lepsi od reprezentacji Egiptu

Reprezentacje Bułgarii i Egiptu rozegrały ze sobą dwa mecze sparingowe w ramach przygotowań do kontynentalnych turniejów kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich. W spotkaniach tych dwukrotnie lepsi okazali się gospodarze, którzy przed zbliżającymi się pojedynkami w Berlinie pokazali się z bardzo dobrej strony. 

 

Pierwsze spotkanie pomiędzy Bułgarami a Egipcjanami odbyło się 31 grudnia. W mecz ten lepiej weszli gospodarze, którzy pewnie wygrali pierwszą i drugą partię. W końcówce trzeciej odsłony nieznacznie lepsi okazali się reprezentanci Egiptu, którzy triumfowali w niej 25:23. W czwartym, decydującym secie, po grze na przewagi wygrali podopieczni trenera Silvano Prandiego, którzy rozstrzygnęli na swoją korzyść cały pojedynek.

 

Bułgaria – Egipt 3:1 (25:17, 25:21, 23:25, 29:27)

 

 

W pierwszy dzień nowego roku ekipy Bułgarii i Egiptu zmierzyły się ze sobą po raz kolejny. Spotkanie to pewnie rozpoczęli gospodarze, wygrywając premierową odsłonę 25:15. W kolejnych dwóch partiach również lepsi byli Bułgarzy, którzy wygrali cały mecz w trzech setach. Szkoleniowcy obu zespołów zdecydowali się na rozegranie dodatkowej partii, w której triumfowali zawodnicy z Egiptu. W drużynie gospodarzy najlepiej punktującym okazał się Martin Atanasov, który zdobył siedemnaście „oczek”. Po drugiej stronie siatki najwięcej punktów zdobył Salah Ahmed (trzynaście).

 

Bułgaria – Egipt 3:0 (25:15, 25:23, 25:22)

dodatkowy set: 25:21 dla Egiptu

 

 

Egipcjanie o awans na Igrzyska Olimpijskie powalczą w Afrykańskim turnieju kwalifikacyjnym, z kolei Bułgarzy w Berlinie będą musieli okazać się lepsi od siedmiu innych ekip, które również będą rywalizowały o upragnioną przepustkę do Tokio. Europejski turniej kwalifikacyjny odbędzie się w dniach 5-10 stycznia, a zagrają w nim Serbowie, Słoweńcy, Francuzi, Belgowie, Niemcy, Czesi, Holendrzy i wspomnieni już Bułgarzy. Tylko najlepsza ekipa w całych zawodach uzyska awans na Igrzyska Olimpijskie.

 

 

 

Źródło: http://www.volleyball.bg/opracowanie własne