Uraz Bartosza Kwolka nie tak groźny jak przypuszczano

Podczas spotkania Vervy Warszawa Orlen Paliwa rozgrywanego w hali Torwar przeciwko Indykpolowi AZS Olsztyn kontuzji doznał przyjmujący miejscowego klubu, Bartosz Kwolek. Jak się okazuje mistrz świata nie wystąpi w najbliższym spotkaniu Ligi Mistrzów, ale jego przerwa w grze nie potrwa tak długo jak przypuszczano. Po mimo osłabienia stołeczny klub zanotował zwycięstwo 3:1.

 

W trzeciej partii meczu przeciwko podopiecznym Daniela Castellaniego brązowy medalista Ligi Narodów zderzył się z sędzią, w skutek czego doznał urazu i został zniesiony z placu gry. W jego miejsce zameldował się Igor Grobelny. Przyjmujący przeszedł już szczegółowe badania, które wykluczyły poważną kontuzję. Doznał on natomiast urazu stawu skokowego. Głos w tej sprawie zabrał lekarz Vervy Warszawa Orlen Paliwa, Grzegorz Adamczyk. „Badania nie wykazały żadnego uszkodzenia struktur kostnych ani aparatu więzadłowego. Kontuzja jest więc niegroźna. Siatkarz za kilka dni powinien wrócić do treningów Bartek narzeka na ból, bo w okolicy stawu po stłuczeniu pojawił się obrzęk. „Chwila” odpoczynku dobrze mu zrobi” – uspokaja doktor.

 

Mimo informacji, iż kontuzja jakiej doznał Bartosz Kwolek nie jest groźna to zawodnik nie wystąpi w najbliższym meczu Ligi Mistrzów 12 lutego 2020 roku rozgrywanym przeciwko Tourus VB, bowiem podróż samolotem i zmiany ciśnienia mogłoby nasilić dolegliwości bólowe. Ordynator CM Gamma pochwalił siatkarza za profesjonalne zachowanie. „Bartek zachował się jak profesor. W momencie zderzenia z sędzią rozluźnił mięśnie, uniósł nogę i upadł całym ciałem na boisko. To właśnie dzięki temu mówimy teraz zaledwie o kilku dniach pauzy” – zakończył lekarz.

Verva Warszawa Orlen Paliwa obecnie zajmuje pozycję lidera. Na 19 rozegranych spotkań podopieczni Andrei Anastasiego odnieśli zwycięstwo w osiemnastu, ulegając zaledwie PGE Skrze Bełchatów. Na ich koncie zgromadzone jest 51 punktów, a najbliższy ligowy mecz rozegrają w Radomiu 15 lutego 2020 roku o godzinie 14:45.

 

 

 

Źródło: vervawarszawa.pl/opracowanie własne