Przymusowa przerwa Artura Szalpuka

W dzisiejszym meczu, przeciwko zespołowi z Suwałk, w szeregach PGE Skry Bełchatów zabraknie Artura Szalpuka. Przyjmujący doznał urazu kolana i decyzją sztabu pozostał w Bełchatowie gdzie czeka na szczegółowe badania. Na razie nie wiadomo kiedy Artur Szalpuka wróci do treningów z drużyną.

 

Artur Szalpuk od początku sezonu stanowi jeden z  mocniejszych punktów zespołu prowadzonego przez Michała Mieszko Gogola. Jednak w najbliższym spotkaniu przeciwko drużynie MKS-u Ślepsk Malow Suwałki przyjmujący nie znajdzie się w składzie meczowym. Tuż przed wyjazdem do Suwałk Artur Szalpuk doznał kontuzji kolana i decyzją sztabu medycznego PGE Skry Bełchatów pozostał w Bełchatowie. Przyjmujący przejdzie szczegółowe badania, a ich wyniki pozwolą na postawienie dokładnej diagnozy. Na razie nie wiadomo kiedy Artur Szalpuk wróci do treningów z zespołem. Kontuzja Artura Szalpuka z pewnością nie ułatwi ewentualnych rotacji składem w trakcie meczu. Do dyspozycji Michała Mieszko Gogola pozostają jeszcze Milad Ebadipour, Milan Katić oraz Piotr Orczyk. O stanie zdrowia Artura Szalpuka będziemy informować na bieżąco.

 

Przed spotkaniem w Suwałkach bełchatowianie zajmują trzecie miejsce w plusligowej tabeli, tracąc do lidera tylko trzy „oczka”. W kolejnych kolejkach PGE Skrą Bełchatów rozegra serię spotkań z czołówką ligi, bowiem zmierzy się kolejno z drużyną z Kędzierzyna-Koźla, Vervą Warszawa Orlen Paliwa oraz Jastrzębskim Węglem. W kontekście tych spotkań nieobecność Artura Szalpuka nie ułatwi trenerowi rotowania składem.

 

Źródło: skra.pl/ opracowanie własne