PlusLiga: Verva Warszawa Orlen Paliwa pokonuje olsztynian

Verva Warszawa Orlen Paliwa w meczu dwudziestej czwartej kolejki podejmowała zespół Indykpolu AZS-u Olsztyn. Spotkanie zakończyło się po czterech setach wygraną podopiecznych trenera Andrei Anastasiego, którzy pozostają liderami ligowej tabeli. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Artur Udrys.

Mecz rozpoczęli warszawianie od zagrywki Antoine Brizarda. W pierwszej akcji zablokowany został Wojciech Żaliński (1:0), natomiast as serwisowy francuskiego rozgrywającego dał gospodarzom dwupunktowe prowadzenie (2:0). Olsztynianie przystąpili do gry, jednak wicemistrzowie Polski utrzymywali przewagę po swojej stronie. Powiększyli ją do czterech „oczek” (7:3) i w dalszym ciągu kontrolowali grę. Pięć punktów różnicy poskutkowało przerwą na żądanie trenera Daniela Castellaniego (11:6), lecz ta nie przyniosła oczekiwanych efektów. Warszawianie utrzymywali bezpieczną przewagę nad rywalami, udaremniając próby odrabiania przez nich strat. Nie trzeba było zatem długo czekać na kolejny czas dla szkoleniowca olsztynian (15:9), jednak i ten nie zdał się na wiele. Gospodarze utrzymywali kontrolę nad grą i zapisali pierwszą partię na swoim koncie (25:21).

Drugiego seta zespoły zainaugurowały wymianą punktów (1:1). Warszawianie dosyć szybko osiągnęli trzypunktowe prowadzenie (6:3), ale olsztynianie nie zamierzali składać broni i próbowali odrobić stracone „oczka”. Złapali kontakt z gospodarzami (5:6), jednak ci nie pozwalali na wyrównanie wyniku. Zablokowanie ataku Wojciecha Żalińskiego pozwoliło im na ponowne trzypunktowe prowadzenie (10:7), a kolejne „oczko” na ich korzyść poskutkowało przerwą na żądanie trenera Daniela Castellaniego (11:7). Ta nie wybiła z rytmu wicemistrzów Polski, którzy utrzymywali bezpieczną przewagę nad rywalami, w pełni kontrolując przebieg wydarzeń na boisku. Nie trzeba było zatem długo czekać na kolejny czas dla szkoleniowca ekipy z Olsztyna (16:10), który także nie przyniósł oczekiwanych rezultatów. Warszawianie pewnie zmierzali do zwycięstwa także w tej partii, a zakończyli ją na swoją korzyść z przewagą ośmiu „oczek” (25:17).

Trzecia partia ponownie została zainaugurowana wymianą punktów (1:1). Olsztynianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (3:1), jednak gospodarze nie tracili z nimi kontaktu i szybko wyrównali wynik (4:4). Olsztynianie jednak nie pozwolili na więcej i utrzymywali inicjatywę po swojej stronie. W jednej z kolejnych akcji urazu po zderzeniu z sędzią doznał Bartosz Kwolek, w wyniku czego opuścił boisko, a w jego miejsce pojawił się Igor Grobelny. Czteropunktowa przewaga gości poskutkowała przerwą na żądanie trenera Andrei Anastasiego (10:6). Ta nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Olsztynianie utrzymywali przewagę po swojej stronie, lecz wicemistrzowie Polski nie zamierzali składać broni w próbach odzyskania straconych „oczek”. Przyjezdni skutecznie im to uniemożliwiali, utrzymując się na bezpiecznym prowadzeniu. Sześć punktów zapasu zmusiło szkoleniowca warszawskiej drużyny do wykorzystania drugiej przerwy na żądanie (19:13), lecz i ta nie przyniosła oczekiwanych efektów. Ostatecznie olsztynianie zapisali tę partię na swoim koncie z przewagą siedmiu punktów (25:18).

Czwartego seta zespoły zainaugurowały wyrównanie (3:3). Warszawianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (5:3), lecz olsztynianie momentalnie odrobili straty. Gospodarze jednak nie wypuszczali z rąk inicjatywy, zaś zablokowanie ataku Wojciecha Żalińskiego zmusiło trenera Daniela Castellaniego do wykorzystania przerwy na żądanie. Nie wybiła ona z rytmu siatkarzy warszawskiego zespołu, którzy utrzymywali kontrolę nad grą, udaremniając próby odrabiania strat przez olsztynian. Kontrolowali grę w decydującej fazie seta, choć olsztynianie jeszcze walczyli o odrobienie strat. Ostatecznie nie zdołali zatrzymać warszawian, którzy wygraną w tym secie przypieczętowali zwycięstwo w całym pojedynku (25:18).

Verva Warszawa Orlen Paliwa – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:21, 25:17, 18:25, 25:18)

MVP: Artur Udrys

Verva Warszawa Orlen Paliwa: Bartosz Kwolek, Antoine Brizard, Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski, Kevin Tillie, Artur Udrys, Damian Wojtaszek (libero) oraz Jan Król, Dominik Jaglarski, Michał Kozłowski, Igor Grobelny, Jakub Kowalczyk, Jan Kopyść (libero)

Indykpol AZS Olsztyn: Robbert Andringa, Paweł Woicki, Mateusz Mika, Mateusz Poręba, Wojciech Żaliński, Seyed Mousavi, Michał Żurek (libero) oraz Tomasz Kowalski